شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر صمت از کاهشی شدن روند قیمت خودرو در بازار آزاد تا پایان سال خبر داد. سید رضا فاطمی امین پس از بازدید از خط تولید خودروی تارا اتوماتیک اظهار کرد:

قیمت خودرو تا پایان سال کاهش می‌یابد

وزیر صمت از کاهشی شدن روند قیمت خودرو در بازار آزاد تا پایان سال خبر داد. سید رضا فاطمی امین پس از بازدید از خط تولید خودروی تارا اتوماتیک اظهار کرد: تا پایان سال بالغ بر ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو بیش از برنامه پیش بینی شده تولید خواهد شد ضمن اینکه سال آینده تولید خودرو توسط خودروسازان به بیش از یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خواهد رسید که در آن مقطع دیگر قرعه کشی برای خودرو نخواهیم داشت و قیمت‌ها نیز کاهش می‌یابد. وی افزود: در قالب یک برنامه ویژه، ۹ طرح برای صنعت خودرو طراحی شده است که بخشی از اجرای این برنامه به عهده ما و بخشی دیگر به عهده خودروسازان است. فاطمی امین، صنعت خودرو را با اجرای این برنامه‌ها، صنعتی رو به جلو توصیف کرد و گفت: روزهای خوبی را برای این صنعت پیش‌رو داریم. وزیر صمت افزود: خودرو به نوعی مظهر صنعت ایران است و خودروسازان برنامه منظم خود را در همه حوزه‌ها اعم از تولید مونتاژ و قدرت‌سازی صورت هفتگی به ما ارایه می‌دهند و مورد رصد قرار می‌گیرند.  وی اضافه کرد: از مدیران خودروسازی خواسته‌ایم که در کوتاه‌ترین زمان، کیفیت خودروهای تولیدی خود را افزایش دهند تا رضایت مشتریان را به دست آورند. وزیر صمت گفت: از زمان به عهده گرفتن مسوولیت در وزارت صمت، ۱۰ برنامه راهبردی را در دستور کار قرار دادیم که یکی از آنها صنعت خودرو بوده است، موانع، ظرفیت‌ها و چالش‌های این حوزه شناسایی شده است. فاطمی امین افزود: خودرو ظرفیت صادرات نیز دارد که سازمان توسعه تجارت با شناسایی ظرفیت‌ها، صادرات در این حوزه را از سال آینده با قدرت و جدیت بیشتری در دستور کار قرار می‌دهد. وی در خصوص صادرات خودرو اضافه کرد: صادرات خودرو به سه شکل صادرات خودروی کامل، صادرات قطعات و راه‌اندازی خط تولید در کشور هدف صادراتی است.

واردکنندگان نهاده  در انتظار تخصیص ارز

اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی در نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهوری خواستار رسیدگی به تامین ارز نهاده‌های دامی شدند. در متن نامه دبیر این اتحادیه به محمد مخبر آمده است: همانطور که انتظار می‌رفت و در صحبت‌های اخیر ریاست محترم جمهور با مردم بر آن تاکید گردید، بنای دولت سیزدهم اعمال تغییرات سیاست‌های اقتصادی با پیش آگاهی و بر مبنای مطالعات کارشناسی می‌باشد که موجب تقدیر و تشکر است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران