شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در اختتامیه رویداد ملی «بانوی برکت» ۸ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای بانوان سرپرست خانوار در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از ۸۴۰۰ طرح اشتغال بانوان سرپرست خانوار در اختتامیه «بانوی برکت»

در اختتامیه رویداد ملی «بانوی برکت» ۸ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای بانوان سرپرست خانوار در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید. آیین بهره‌برداری از ۸ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال بانوان سرپرست خانوار و اختتامیه رویداد ملی «بانوی برکت» با حضور انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور، فاطمه قاسم‌پور رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس، زینب اختری مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور، سمیه رفیعی و فاطمه محمدبیگی نمایندگان مردم تهران و قزوین در مجلس شورای اسلامی، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان و مدیران این بنیاد برگزار شد. مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این ۸ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت منجر به ایجاد ۲۵ هزار فرصت شغلی برای بانوان سرپرست خانوار در سراسر کشور شده است. محمد ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت از سال ۱۳۹۷ و در راستای وظایف اجتماعی و اقتصادی خود، توانمندسازی و ایجاد اشتغال بانوان را همزمان با اجرای سراسری طرح‌های اجتماع‌محور در دستور کار دارد. وی با اشاره به برگزاری رویداد «بانوی برکت» اظهار داشت.بنیاد برکت این رویداد ملی را با هدف طراحی مدل‌های بومی برای افزایش حضور بانوان در حوزه‌های اقتصاد خانواده و کسب‌و‌کارهای خانگی، افزایش مشارکت اقتصادی بانوان، تقویت شبکه اجتماعی بانوان کارآفرین بنیاد برکت و ارایه طرح‌های صنایع خلاق در کسب‌و‌کار بانوان برگزار کرده است. ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت علاوه بر اهدای جوایز به طرح‌های برتر در این رویداد، از ۸۶ طرح برگزیده در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور حمایت خواهد کرد.همچنین طرح‌هایی که به حمایت بیشتری نیاز داشته باشند به بخش بنگاه‌محور معرفی‌ می‌شوند تا تسهیلات بیشتری به آنها تعلق گیرد. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، از مجموع طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت تاکنون حدود ۴۰ درصد یعنی بیش از ۵۵ هزار طرح مربوط به بانوان بوده است. وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ۸ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را با حجم سرمایه‌گذاری ۹ هزار و ۸۶ میلیارد ریال برای بانوان سرپرست خانوار راه‌اندازی کرده که باعث ایجاد بیش از ۲۵ هزار شغل برای این قشر آسیب‌پذیر اجتماعی شده است. ترکمانه گفت: بانوان سرپرست خانوار ساکن یک‌هزار و ۷۱۸ روستای محروم کشور تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند. مدیرعامل بنیاد برکت در پایان اظهار امیدواری کرد که رویداد «بانوی برکت» و فعالیت بنیاد در حوزه زنان در چارچوب ارزش‌های اسلامی و انسانی هر چه بیشتر ادامه و گسترش داشته باشد.

     تدوین برنامه جامع  برای توانمندسازی زنان

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور نیز تاکید کرد: زنان نقش مولد در کشور و به‌خصوص روستاها دارند و باعث افزایش بهره‌وری در حوزه‌های مختلف می‌شوند. انسیه خزعلی از تدوین برنامه جامعی برای توانمندسازی زنان خبر داد و افزود: در این برنامه کارآفرینی برای زنان و به خصوص بانوان سرپرست خانوار پیش‌بینی شده است که امیدواریم با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد برکت و سایر دستگاه‌ها محقق شود. وی با اشاره به اهمیت پایدارسازی مشاغل ایجاد شده برای بانوان عنوان کرد: این مشاغل باید با حمایت و پشتیبانی‌های لازم، نه تنها حفظ شوند که توسعه نیز پیدا کنند.

     لزوم همت جمعی برای اشتغال بانوان

رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تاکید بر ورود مجلس به حوزه ایجاد مشاغل خانگی برای زنان گفت: باید یک همت جمعی برای اشتغال بانوان در حوزه کسب و کارهای خرد و خانگی شکل بگیرد. فاطمه قاسم‌پور ادامه داد: با مصوبه مجلس شورای اسلامی در حمایت از کسب و کارهای خرد و همت دولت سیزدهم می‌توان شاهد جهش در اشتغال‌زایی برای بانوان بود. متاسفانه با وجود گذشت ۱۱ سال از تشکیل ستاد کسب و کارهای خرد و خانگی، شاهد اتفاقات موثر در این حوزه نبوده‌ایم. نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال نقش مهمی در اشتغال‌های خرد و خانگی به خصوص برای بانوان دارد و فراکسیون زنان و خانواده مجلس پیگیر این موضوع است. همچنین هیچ مانعی بر سر راه کسب و کارهای دیجیتال نخواهد بود.

نخستین نشست مدیرعامل و شورای معاونین آبفای استان اصفهان با استاندار جدید

مدیرعامل و اعضای شورای معاونین آبفای استان اصفهان با استاندار جدید دیدار و گفت‌وگو کردند. در جریان این دیدار که عصر روز شنبه 24 مهرماه جاری انجام شد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، گزارشی از عملکرد این شرکت در خصوص تأمین آب شرب و جمع‌آوری، تصفیه و دفع فاضلاب جمعیت تحت پوشش در یک دهه گذشته ارایه کرد. هاشم امینی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 98 شهر و 949 روستا از خدمات آبفای استان اصفهان استفاده می‌کنند گفت: بعد از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، خدمت‌رسانی به مردم محروم روستاها سرعت بیشتری گرفت و با اجرای طرح 100-300 بیش از 300 کیلومتر لوله‌گذاری در مدت 100 روز انجام گرفت تا آب شرب پایدار برای روستاییان عزیز فراهم شود. سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان نیز در سخنان کوتاهی ابراز امیدواری کرد با همکاری استانداری و سایر نهادهای خدمات رسان بتوان موضوعاتی همچون کاهش سرانه مصرف، بازچرخانی آب و تأمین آب شرب پایدار مردم را با توجه به خشکسالی‌های اخیر و مشکلات موجود، سرعت بیشتری بخشید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران