شماره امروز: ۵۴۷

| | |

همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و مجمع ایران‌نوشت باعث رونق تولید نوشت‌افزار داخلی و احیای این زیست‌بوم شده است.

احیای زیست‌بوم نوشت‌افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت

همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و مجمع ایران‌نوشت باعث رونق تولید نوشت‌افزار داخلی و احیای این زیست‌بوم شده است. معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت شتاب‌دهنده کارآفرینی اجتماعی به عنوان یکی از واحدهای مشارکتی بنیاد برکت باعث تسهیل و افزایش تولید نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر ایرانی شده است. هادی جوهری افزود: این واحد مشارکتی بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری، تامین مالی، اخذ تسهیلات، بازاریابی، ایجاد شبکه فروش و تسهیل‌گری باعث شتاب‌دهی تولید و رونق زیست‌بوم نوشت‌افزار ایرانی شده است. وی با تاکید بر احیای واحدهای تولیدی نوشت‌افزار ایرانی گفت: سال گذشته ۱۵۰ کارگاه تولید نوشت‌افزار ایرانی به همت بنیاد برکت تشکیل و احیا شد. این کارگاه‌ها با دریافت تسهیلات، تغییرات ساختاری در خود ایجاد کرده و به چرخه تولید بازگشته‌اند. جوهری تصریح کرد: این کارگاه‌ها امسال علاوه بر افزایش تولید، بر ساخت محصولاتی که پیش‌تر از خارج کشور وارد می‌شد مانند روان‌نویس تمرکز کرده‌اند. معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شرکت شتاب‌دهنده کارآفرینی اجتماعی به شکل مستقیم در فرآیند تولید نوشت‌افزار ایرانی مشارکت نمی‌کند و نوعی تسهیل‌گری را انجام می‌دهد. جوهری ادامه داد: بنیاد برکت از ابتدای سال گذشته اقدام به مشارکت با شرکت شتاب‌دهنده کارآفرینی اجتماعی کرده است. این شرکت همچنین با بنیاد احسان و ستاد اجرایی فرمان امام هم همکاری‌هایی دارد. به گفته معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، این بنیاد کارآفرینی اجتماعی را از طریق برگزاری رویدادهای مختلف دنبال می‌کند. وی تاکید کرد: برگزاری رویدادهایی مانند «مشق احسان» فرآیند تسهیل‌گری و شتاب‌دهی را در زیست‌بوم نوشت‌افزار ایرانی تسریع می‌کند و باعث افزایش تولید در این حوزه می‌شود. جوهری از ادامه روند حمایت و احیای کارگاه‌های تولید نوشت‌افزار ایرانی در سال جاری خبر داد و گفت: همچنین حفظ و افزایش تولید کارگاه‌های احیا شده در سال گذشته در دستور کار است.  معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: تعدادی از کارگاه‌های نوشت‌افزار ایرانی که توسط بنیاد برکت احیا شده‌اند اقدام به صادرات محصولات خود به کشورهای منطقه کرده‌اند.

 رونمایی از یادمان پدران شهید فرزندان معظم شاهد شاغل در شرکت بهره‌برداری متروی تهران

صبح دیروز یکشنبه 25 مهرماه 1400 با حضور همسر شهید کورشکی و نایب‌رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از یادمان پدران شهید فرزندان معظم شاهد شاغل در شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در ورودی ساختمان مرکزی این شرکت رونمایی شد. به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ در این مراسم علی عبداله پور ضمن خیر مقدم به همسر شهید کورشکی گفت: این کار به همت همکارانم در مدیریت امور ایثارگران و بسیجیان شرکت بهره‌برداری متروی تهران وحومه در راستای تکریم وزنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، که به گردن همه ما حق عظیمی دارند، اجرا شده است. وی با اشاره به اینکه گذاشتن این تمثیل جدا از اینکه نشان‌دهنده روحیه و ارزش‌های حاکم در شرکت است، یاد آور این است هر زمان خواستیم کار خود را شروع کنیم، ببینیم این شهدا چه ایثار و از خود گذشتگی برای زنده نگهداشتن این کشور انجام داده‌اند تا امروز ما با امنیت و آسایش کامل به مردم خدمتگذاری کنیم. عبداله‌پور با اشاره به اینکه حسن کورشکی تنها شهید شاغل در متروی تهران بود گفت: امروز با دعوت از همسر این عزیز از تمثیلی که مزین به شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم که فرزندانشان درشرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه شاغل هستند رونمایی کردیم و به پاس احترام و یاد بود این عزیزان این تمثیل در ورودی ساختمان اصلی شرکت بهره‌برداری مترو استقرار داده شد تا با ورود هر یک ازکارکنان یا مراجعین ابتدا با تمثال این شهدا روبرو شوند و با قرائت فاتحه‌ای یاد و خاطره این شهیدان را زنده نگهداشته و خودشان را برای خدمت‌رسانی به مردم آماده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران