شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از انجام سه هزار و ۴۵۰ سفر ترکیبی مترو و دوچرخه از اول فروردین ماه تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰ با متروی تهران خبر داد.

 بیش ازسه هزار و ۴۵۰ دوچرخه‌سوار در شش ماه گذشته با مترو تردد کردند

مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از انجام سه هزار و ۴۵۰ سفر ترکیبی مترو و دوچرخه از اول فروردین ماه تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰ با متروی تهران خبر داد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ طی شش ماه گذشته بیشترین آمار استفاده سفر ترکیبی مترو و دوچرخه به ترتیب در خردادماه با هزار و ۱۰۹ و در اردیبهشت ماه ۸۹۶ دوچرخه‌سوار بوده است.  در شش ماهه ابتدایی سال نود و نه، هزار و ۸۰۵ سفر ترکیبی مترو و دوچرخه ثبت شد که در ۶ ماه ابتدایی امسال این تعداد به ۳ هزار و ۴۵۰ نفر افزایش یافته است. در ۳ ماهه آخر سال گذشته آمار دوچرخه‌سواران در مترو ۴۱۰ نفر بود که این رقم در شش ماه ابتدایی سال 1400 افزایش چشمگیری داشته است. گفتنی است: خط ۵ متروی تهران دسترسی راحت‌تر به بوستان چیتگر را مهیا کرده و بیشترین آمار سفر با دوچرخه در خط ۵ متروی تهران و حومه به ثبت رسیده است.

امضای تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه برای تولید اتوبوس‌های برقی در اصفهان

تفاهم‌نامه همکاری دو ساله فی مابین شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، شرکت تولید اتوبوس برقی پارسان (شتاب) و شهرداری اصفهان، امضا شد.  به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، همکاری در انجام مطالعات اولیه حمل و نقل برقی در شهر اصفهان، انجام مطالعات فاز صفر در هر مقطع و تدوین برنامه برقی‌سازی حمل و نقل از جمله موارد این تفاهم نامه است.  شهردار اصفهان در حاشیه این جلسه با بیان اینکه یکی از اهداف کلان برنامه توسعه 5 ساله اصفهان در افق 1405، کاهش آلودگی هوا و رفتن به سمت شهر پاک است، اظهار کرد: یکی از متغیرهایی که می‌تواند به این اتفاق کمک کند کاهش آلاینده‌ها است که بهبود بخشی از این وضعیت تحت تاثیر شهرداری است.  علی قاسم‌زاده تصریح کرد: حرکت ناوگان حمل و نقل عمومی به سمت برقی شدن به‌شدت می‌تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد. در صورتی که شهرداری در این خصوص پیشگام شود می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر حوزه‌ها برای رفتن به سمت حمل و نقل پاک باشد.  وی ادامه داد: در شرکت شتاب حتی خودروهای شخصی کوچک دونفره نیز در حال طراحی است که می‌تواند رخداد بسیار خوبی در سطح ملی برای رفتن به سمت هوای پاک باشد.  شهردار اصفهان گفت: تیم‌های کارشناسی پس از امضای این تفاهم‌نامه، در انعقاد قرارداد ورود می‌کنند و با ورود به جزییات، کار کارشناسی را در خصوص این قرارداد انجام می‌دهند. معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان در این جلسه با بیان اینکه امسال اولین سال در برنامه 1405 است و یکی از موضوعات مهم ما در این برنامه کاهش آلایندگی‌های محیطی در سطح شهر اصفهان است، اظهار کرد: بخشی از سهم آلایندگی اصفهان حمل و نقل فعلی این شهر است که سهم بزرگی است، برای کاهش این سهم و رسیدن به عدد معقول در پایان برنامه اصفهان 1405 جست‌وجوهایی صورت گرفت که پس از آن با شرکت مپنا جلساتی برگزار کردیم تا با استفاده از امکانات این شرکت بخشی از آلودگی هوای شهر اصفهان کاهش یابد. صادقیان تصریح کرد: این تفاهم نامه با فراهم آوردن زیرساخت‌های مربوط به احداث اتوبوس برقی و وسایل حمل و نقل برقی فرصتی برای برقی کردن حمل و نقل عمومی اصفهان خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران