شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مهر | گروه خودروسازی سایپا با تولید ۲۱۲ هزار خودرو در شش‌ماهه نخست امسال، علاوه بر ثبت رشد ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۰ درصد

۲۱۲ هزار خودرو  در ۶ ماه تولید شد

مهر | گروه خودروسازی سایپا با تولید ۲۱۲ هزار خودرو در شش‌ماهه نخست امسال، علاوه بر ثبت رشد ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۰ درصد برنامه تولیدی خود در سال جاری را نیز محقق کرد. گروه خودروسازی سایپا در شش‌ماه نخست سال ۱۴۰۰، توانسته در سایت‌های تولیدی خود در شرکت‌های سایپا، پارس‌خودرو، بن‌رو، سایپاسیتروئن، زامیاد و سایپادیزل تعداد ۲۱۲ هزار دستگاه انواع محصولات سواری و تجاری تولید کند که این میزان، نسبت به تولید ۲۰۳ هزار دستگاهی در مدت مشابه پارسال، حاکی از رشد ۵ درصدی است. بر اساس این گزارش، گروه خودروسازی سایپا موفق شده با تولید این تعداد انواع محصولات خود، ۱۰۰ درصد برنامه اعلام شده به وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه تولید را محقق کند. موفقیت درخشان گروه خودروسازی سایپا در زمینه تولید خودرو در سال ۱۴۰۰ در شرایطی صورت گرفته که این خودروساز از سال گذشته تولید پرتیراژترین خودرو داخلی یعنی خانواده پراید را متوقف کرده و در شرایط تحریم، قطع همکاری شرکای تجاری و پاندمی کرونا توانسته با جایگزینی محصولات ایرانی و تعمیق داخلی‌سازی قطعات، این موضوع را به نحو شایسته مدیریت کند. نکته قابل توجه در ثبت آمار تولید ۲۱۲ هزار دستگاهی گروه سایپا آن است که همواره به‌دلیل تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستانی خودروسازان، آمار تولید خودرو کشور در ۶ ماهه اول بین ۳۵ تا ۴۰ درصد کل تولید سالانه است، لیکن گروه سایپا قطعاً تولید گروه سایپا در انتهای سال نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت. این در حالی است که باتوجه به برنامه عرضه سه محصول جدید شاهین اتوماتیک، آریا و اطلس در نیمه دوم امسال پیش‌بینی می‌شود آمار تولید خودرو در گروه سایپا تا پایان سال از برنامه مدنظر عبور کند.

موز گران شد

ایسنا |  مشاهدات میدانی در هفته‌های اخیر حاکی از افزایش قیمت موز در بازار است. بر اساس مشاهدات میدانی از میوه فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو موز به بیش از ۳۰ هزار تومان رسیده است و این در حالی است که قیمت آن بیش از دو هفته پیش حدود ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان بود. به عبارت دیگر در کمتر از یک ماه قیمت این میوه در بازار ۵ تا ۶ هزارتومان افزایش یافته است. افزایش قیمتی که چندی پیش رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران علت آن را کاهش تنوع میوه به دلیل ورود به فصل سرما و افزایش تقاضای آن عنوان کرد و رییس اتحادیه بارفروشان نیز علت دیگر آن را انحصار «واردات موز در ازای صادرات سیب» دانست و اعلام کرد: واردات موز در ازای صادرات سیب برای برخی افراد رانت ایجاد کرده و باعث ورود دلالان به این عرصه شده است؛ به‌طوری که دلالان بر روی حواله‌ای که به واردکنندگان واگذار می‌کنند ۵هزار تومان می‌کشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران