شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نماینده مردم لنگرود در مجلس تاکید کرد: متاسفانه عده‌ای سودجو ماینرهای نسل اول از رده خارج شده چینی را به کشور وارد کرده که مصرف برق آن به مراتب بالا است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تاکید کرد: متاسفانه عده‌ای سودجو ماینرهای نسل اول از رده خارج شده چینی را به کشور وارد کرده که مصرف برق آن به مراتب بالا است. به گزارش ایسنا، پرویز محمدنژاد در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص رمزارزها و مبادلات آن در داخل کشور گفت: بسیاری از کشورها که از علم بالایی برخوردار هستند بحث استخراج رمزارزها را ممنوع کردند. ما در داخل کشور ۶۰ هزار مگاوات تولید برق داریم که ۱۱.۵ درصد در طول مسیر تلف شده و ۱۲ هزار مگاوات آن به حوزه برق آبی بازمی‌گردد که هیچ منبع ثابتی به شمار نمی‌رود. در نهایت ۲۷ هزار مگاوات برق در دسترس ماست و ما حدود ۱۲ هزار مگاوات کمبود برق داریم. حال از کجا می‌خواهیم یک پروژه عظیم مانند رمزارزها را که مصرف بالایی دارد تامین برق کنیم؟ وی در ادامه اظهار کرد: استخراج رمزارزها بزرگ‌ترین تهدید برای صنعت برق و تامین برق مصارف خانگی و تجاری هستند. تنها بخشی که وارد شبکه شده و به صورت مستمر برق مصرف می‌کنند استخراج رمزارزها است و این امر آسیب جدی به تاسیسات برقی وارد می‌کند. نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: از سوی دیگر از زمانی که رمزارزها وارد شده است سوداگران متصل شده و ماینرهای نسل اول را وارد کشور می‌کنند با استفاده از ماینرهای نسل اول ۸۰۰ هزار کیلو وات برق برای تولید یک بیت‌کوین استفاده می‌شود و در حالی که ماینرهای نسل جدید ۱۴۲ هزار کیلو وات برق برای تولید یک بیت‌کوین استفاده دارند؛ متاسفانه امروز عده‌ای تمام ماینرهای نسل اول که از رده خارج شده را از چین وارد کشور می‌کنند. این ماینرها همگی از رده خارج شده و برق قابل توجهی نیاز دارند در صورتی که ماینرهای نسل جدید به مراتب برق کمتری استفاده می‌کنند. وی در ادامه تاکید کرد: بهترین کار احداث مزارع کنترل شده استخراج رمزارز است که افرادی که دارای تخصص در این حوزه هستند در این مزارع مشغول فعالیت شوند.

     محفوظی: باید قانونی جامع  برای ساماندهی رمزارزها وضع شود

نماینده مردم آبادان در مجلس تاکید کرد: بحث رمزارزها قابل نفی نبوده و انتظار می‌رود دولت لایحه جامعی برای ساماندهی این حوزه به مجلس تقدیم کند. به گزارش ایسنا، سید مجتبی محفوظی در جریان جلسه علنی امروز و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص رمزارزها و مبادلات داخلی آن بیان کرد: امروز بحث رمزارزها و ارزهای دیجیتال در کل دنیا معمول شده است و دنیا به سرعت در حال حرکت به این سمت است باید به صورت دقیق این موضوع مورد پژوهش قرار گیرد. وی در ادامه گفت: ما نمی‌توانیم موضوع رمزارزها را نفی کنیم و متاسفانه قانونی در این حوزه نداریم. ضروری است که برای حوزه رمزارزها قانونی وضع کنیم. نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: از دولت انتظار می‌رود لایحه جامعی در این خصوص تقدیم مجلس کنند و نمایندگان برای ساماندهی رمزارزها تلاش خود را به کار خواهند گرفت و از سوی دیگر مصرف برق توسط این صنعت منجر به قطعی مکرر و نارضایتی مردم در تابستان سال جاری شد باید جلوی ضربه‌ای که این صنعت به برق کشور می‌‌زند را گرفت و باید قانونی جامع در این حوزه وضع شود.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران