شماره امروز: ۵۴۷

عقب‌نشینی خریداران

| | |

با نزولی شدن نرخ ارز، قیمت خودرو نیز در بازار شیب کاهشی به خود گرفت. حال خریداران دست نگه داشته‌اند تا حباب قیمت‌ها کم‌تر شود و با نزدیک شدن نرخ‌ها به قیمت واقعی برای خرید اقدام کنند.

با نزولی شدن نرخ ارز، قیمت خودرو نیز در بازار شیب کاهشی به خود گرفت. حال خریداران دست نگه داشته‌اند تا حباب قیمت‌ها کم‌تر شود و با نزدیک شدن نرخ‌ها به قیمت واقعی برای خرید اقدام کنند. به گزارش فارس، مدتی است که با افزایش نرخ ارز، قیمت خودرو نیز در بازار صعودی شده و فاصله قیمت بازار و کارخانه بیشتر از قبل شده است. در این شرایط مشتریان بازار خودرو فعلا برای خرید دست نگه داشته و منتظر اجرای سیاست‌های ارزی دولت جدید برای بهبود نرخ ارز و تاثیرگذاری آن بر بازار خودرو هستند. در نتیجه حجم معاملات در بازار خودرو فعلا در حد پایینی است و خرید و فروش قابل توجهی صورت نمی‌گیرد. سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در این مورد گفت: از زمانی که قیمت خودرو در بازار افزایش یافت، بازار خودرو بدون مشتری مانده است. وی با بیان اینکه قیمت خودرو با نوسانات نرخ ارز تغییر می‌کند، افزود: بازار خودرو هم‌اکنون در آرامش به سر می‌برد، چرا که همزمان با افزایش نرخ خودرو تقاضا برای خرید آن کاهش یافته است.وی با بیان اینکه از زمانی که قیمت ارز از کانال 25 هزار تومانی عبور کرد، مشتری برای خرید خودرو به‌شدت کاهش یافته است، ادامه داد: با افزایش نرخ ارز، فروشندگان قیمت خودرو را بالا اعلام می‌کردند، در صورتی که مشتری برای آن وجود نداشت تا بر اساس معاملات، قیمت واقعی را تعیین کنند. موتمنی تصریح کرد: در چند روز گذشته قیمت خودروها بیش از نرخ واقعی‌شان اعلام شد، چرا که در این مدت خرید و فروشی در بازار انجام نشده بود که بر اساس آن، قیمت مشخصی در بازار تعیین شود و در نتیجه نرخ‌ها کاذب بودند. به گفته وی، عرضه خودرو توسط خودروسازان طی 2 تا 3 ماه گذشته کاهش یافته و همین امر بر افزایش نرخ خودرو تاثیرگذار بوده است. رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با تاکید بر اینکه قیمت خودرو روند کاهشی دارد، گفت: قیمت خودرو همسو با روند نرخ ارز تغییر می‌کند و حالا با کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو نیز نزولی شده است. وی تاکید کرد: وقتی نرخ ارز در کانال 23 تا 24 هزار تومان قرار گیرد، میزان تقاضا برای خرید خودرو در بازار افزایش می‌یابد و با افزایش نرخ ارز عکس این روند اتفاق می‌افتد.

      جدیدترین قیمت خودروها در بازار 

در حال حاضر سمند LX با قیمت 245 میلیون تومان، پژو 405 مدل جی ال ایکس با قیمت 227 میلیون تومان، پژو پارس270 میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ 2 با قیمت 252 میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت 300 میلیون تومان در بازار عرضه می‌شوند. همچنین قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار 312 میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک 425 میلیون تومان، تندر90 مدل E2 معادل 342 میلیون تومان، تندر پلاس اتوماتیک 462 میلیون تومان، رانا 225 میلیون تومان، رانا پلاس 235 میلیون تومان، دنا 312 میلیون تومان، دنا پلاس دنده‌ای توربو 412 میلیون تومان و هایماS7 معادل 600 میلیون تومان است. در مورد قیمت پراید در بازار نیز باید به نرخ 139 میلیون تومانی این خودرو اشاره کنیم. همچنین در بازار قیمت سایپا 111 معادل 155 میلیون تومان، سایپا 132 مدل 98 معادل 133 میلیون تومان، ساینا 157 میلیون تومان، تیبا 148 میلیون تومان، تیبا 2 معادل 160 میلیون تومان و کوییک 173 میلیون تومان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران