شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا |به گفته رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، ثبت سفارشات در تهران،

رشد ۸۰ درصدی  ثبت سفارش کالاها

ایسنا |به گفته رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، ثبت سفارشات در تهران، در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد رشد داشته که با توجه به سهم ۸۴ درصدی مواد اولیه، کالاهای واسطه تولید و ماشین‌آلات خط تولید از واردات، نشان‌دهنده برنامه‌ریزی واحدهای تولیدی برای افزایش واردات مواد اولیه برای تامین بازار داخل و صادرات است. هوشنگ رضایی ثمرین در گفت‌وگو با ایسنا، از ورود بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ پرونده ثبت سفارش در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۹ هزار پرونده تایید شده است. به گفته وی ۱۷ درصد از پرونده‌های وارد شده توسط کارشناسان در دست بررسی است، ۷۰ درصد آن تایید و مابقی اعلام نظرنهایی نشده است. رضایی ثمرین با بیان اینکه ارزش کل موارد تایید شده بالغ بر۶۰۶۱ میلیون یورو است، گفت: ۸۴ درصد از کالاها مواد اولیه، کالاهای واسطه تولید و ماشین آلات خط تولید بوده است.

دستیابی به تجارت 20 میلیارد دلاری با عراق قطعی است

فارس |رییس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود دستیابی به تجارت 20 میلیارد دلاری بین ایران و عراق در سال‌های آینده قطعی است. یحیی آل اسحاق در مورد وضعیت تجارت ایران و عراق گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود بین دو کشور رسیدن به تجارت 20 میلیارد دلاری بین ایران و عراق در سال‌های آینده قطعی است، اما دستیابی به این مهم بستگی به شرایط و اقتضائات دو کشور دارد و با توجه به شرایط شاهد نوساناتی در آمار تجارت بین دو کشور هستیم. رییس اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه تجارت ایران به عراق در برخی سال‌ها به 12 و حتی 13 میلیارد دلار هم رسیده است، افزود: اگر تجارت سالانه را 12 میلیارد دلار در نظر بگیریم 9 میلیارد دلار آن مربوط به کالاهای عمومی صادراتی توسط بخش خصوصی و 3 میلیارد دلار آن هم مربوط به صادرات برق و انرژی توسط دولت است. وی گفت: علیرغم شرایط ناشی از کرونا و بعضا مشکلات امنیت در عراق کالاهای صادراتی توسط بخش خصوصی با نوساناتی جزئی به کشور عراق صادر می‌شود و حتی با وجود مشکلات بانکی مشکلی برای صادرات و نقل و انتقالات مالی و پرداخت‌ها وجود ندارد. البته محدودیت‌های بانکی یک مقدار هزینه نقل و انتقال مالی را افزایش می‌دهد، اما در مجموع مشکل خاصی وجود ندارد. آل اسحاق بیان داشت: اگرچه تجارت ایران با عراق در سال‌های اخیر از نظر ارزشی بین 8 تا 12 میلیارد دلار است، اما رسیدن به تجارت 20 میلیارد دلاری بین دو کشور با توجه به ظرفیت‌های موجود کاملا دست یافتنی است.

افزایش تزریق واکسن کرونا به کارکنان به روزانه دو هزار دوز

مهر |مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به گستردگی فعالیت این شرکت در سطح کشور و قطعه‌سازان همکار، از برنامه‌ریزی تامین و تزریق واکسن به شبکه گسترده تامین و تولید در همکاری با وزارت بهداشت خبر داد. فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید مقارن با روز خبرنگار از مرکز تزریق کسیناسیون در ایران خودرو، جامعه خبرنگاران را چشم مردم توصیف کرد و ضمن تبریک این روز، اظهار کرد: با توجه به اهمیت صنعت خودروسازی و به ویژه ایران خودرو در همکاری و تعامل با وزارت بهداشت و با هدف ایجاد محیط امن کاری، واکسیناسیون کارکنان مجموعه را در دستور کار قرار دادیم و تزریق را با روزانه هزار دوز آغاز کرده‌ایم که به زودی به دوهزار دوز افزایش خواهیم داد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران