شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمد مخبر درجریان سفر به خوزستان و بازدید از برخی مناطق بحران‌زده این استان، اعلام کرد ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل تمام روستاهای دچار تنش آبی خوزستان و اجرای طرح‌های آبرسانی

ورود ستاد اجرایی فرمان امام  برای حل مشکل آب 702 روستای بحران‌زده خوزستان ازطریق طرح‌های آبرسانی

محمد مخبر درجریان سفر به خوزستان و بازدید از برخی مناطق بحران‌زده این استان، اعلام کرد ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل تمام روستاهای دچار تنش آبی خوزستان و اجرای طرح‌های آبرسانی دراین روستاها اعتبار ویژه اختصاص می‌دهد. رییس ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز به همراه جمعی از مدیران ومعاونان این مجموعه با سفر به خوزستان وحضور در برخی روستاها و مناطق بحران‌زده، ضمن بازدید با مردم این شهرستان‌ها و روستاها به گفت‌وگو پرداخت. محمد مخبر درحاشیه این سفر با اشاره به تصمیمات ستاد اجرایی فرمان امام برای حل سریع‌تر معضلات خوزستان گفت: در خوزستان 702 روستا وجود دارد که با بحران و تنش آبی روبرو است. در روزهای اخیر تصمیم گرفته بودیم که مشکل آب 471 روستا را با کمک آبفای استان حل کنیم. وی افزود: امروز و درجریان بازدیدی که ازاین مناطق داشتم دیدم اوضاع واقعا برای مردم قابل تحمل نیست و تصمیم گرفتیم که برای حل مشکل تأمین آب تمام 702 روستا، ستاد اجرایی فرمان امام ورود کند و جمعا 350 میلیارد تومان برای حل این مشکلات اعتبار با مشارکت آبفا اختصاص یابد. رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به زمان‌بر بودن اجرای این طرح‌ها گفت: تمام این طرح‌ها ظرف 4-5 ماه و نهایتا تا پایان سال به اجرا درمی‌آیند اما برای حل موقت مشکل مردم تصمیم گرفتیم که 100 دستگاه تانکر آب و 100 عدد منبع آب به این روستاهای دچار تنش آبی اعزام کنیم که تا این لحظه 50 دستگاه تانکر مستقر شده‌اند. رفع انحصار و واردات است، ممکن است افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار هستند با آسیب و ضرر اقتصادی روبرو شوند.

توزیع عادلانه آب در اصفهان با سامانه پایش و کنترل تاسیسات

با هدف توزیع عادلانه آب در شهر اصفهان 51 حوضچه و35 حلقه چاه، مجهز به سامانه پایش و کنترل تاسیسات آب شدند. مدیر دفتر سیستم‌های کنترل و انرژی آب شرکت آبفای استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 30 درصد از شبکه توزیع آب شهر اصفهان به صورت برخط و هوشمند کنترل می‌شود، گفت: شهر اصفهان دارای 140 حوضچه کنترلی و فشار شکن است که از طریق این حوضچه‌ها میزان باز و بسته بودن والوها کنترل و آب موجود درشبکه، عادلانه تقسیم می‌شود. محمد ناظمی‌زاده اعلام کرد: در حال حاضر از 40 حلقه چاه موجود در شهر اصفهان 35 حلقه چاه به سیستم تله متری و تله کنترل مجهز شده‌اند که این امر تاثیر بسزایی در توزیع عادلانه آب بین مردم داشته است. وی گفت: آبفای اصفهان، تابستان امسال از طریق فرآیند کنترل هوشمند تاسیسات آبرسانی توانست تبعات کمبود 4 هزار و 300 لیتری آب شرب در ثانیه را به حداقل برساند. ناظمی‌زاده پایش و کنترل هوشمند تاسیسات آبرسانی را، امری ضروری در مدیریت بهینه منابع آب دانست و اظهار داشت: هم‌اکنون صد در صد خطوط انتقال طرح آبرسانی اصفهان بزرگ که بالغ بر 870 کیلومتر می‌باشد مجهز به سامانه تله متری است . وی گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری تمام تاسیسات آبرسانی شهر اصفهان به سیستم تله متری و تله کنترل مجهز شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران