شماره امروز: ۵۴۷

انجمن لبنی در نامه به رییس‌جمهور:

| | |

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: چنانچه سریعا قیمت شیرخام و فرآورده لبنی تصویب و ابلاغ نگردد بالاجبار واحدهای لبنی عضو این انجمن با تعامل کامل با دامداران براساس قانون تجارت رفتار می‌کنند.

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: چنانچه سریعا قیمت شیرخام و فرآورده لبنی تصویب و ابلاغ نگردد بالاجبار واحدهای لبنی عضو این انجمن با تعامل کامل با دامداران براساس قانون تجارت رفتار می‌کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم بلاتکلیفی 6 ماهه دامداران و صنایع لبنی برای تعیین قیمت شیرخام و محصولات لبنی و عدم توافق وزارت صمت و جهاد برای تعیین تکلیف قیمت تولیدکنندگان زنجیره صنعت لبنیات، باعث اعتراضات گسترده دامداران در هفته‌های اخیر شده بود.

حالا صنایع لبنی نیز که با افزایش عملی قیمت شیرخام در بازار مواجه بوده و شیرخام را با قیمتی بیش از نرخ مصوب آذرماه گذشته از دامداران می‌خرند، در نامه‌ای به رییس‌جمهور و سایر مسوولان امر از عدم جسارت مسوولان در اتخاذ تصمیم انتقاد کرده‌اند. رضا باکری، دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در نامه‌ای به رییس‌جمهور روحانی، معاون اول، وزرای صمت و جهاد و همچنین دبیر ستاد تنظیم بازار و رییس سازمان حمایت ضمن انتقاد از تاخیر طولانی و بلاتوجیه آنها در تعیین قیمت شیرخام وده قلم محصولات لبنی پر مصرف، خبر از آن داده است که در صورت عدم توجه مسوولان به حل مشکل دامداران و صنایع لبنی، از این پس با استناد به قانون تجارت، بر اساس قیمت توافقی با دامداران به قیمت‌گذاری محصولات لبنی تولیدی خود اقدام خواهند کرد.

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در نامه خود به رییس‌جمهور، ضمن تاکید بر این نکته که عدم تعیین تکلیف قیمت شیرخام و محصولات لبنی منجر به سوق دادن صنایع لبنی به ورطه ورشکستگی شده است، نوشته: « چنانچه سریعا قیمت شیرخام و فرآورده لبنی تصویب و ابلاغ نگردد بالاجبار واحدهای لبنی عضو این انجمن با تعامل کامل با دامداران براساس قانون تجارت رفتار و به صورت توافقی با قیمت مرضی الطرفین اقدام به خرید شیرخام نموده و فرآورده لبنی خود را بر اساس دستورالعمل قیمت‌گذاری کالاهای تولید داخل به شماره11/427311 مورخ 25/05/1389 قیمت‌گذاری و عرضه خواهند نمود. مسوولیت و عواقب این امر مستقیما متوجه مسوولان دولتی است که با وقت کشی و با امروز و فردا کردن، موجبات ضرر و زیان شرکت‌های تولیدی لبنی را فراهم ساخته‌اند.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران