شماره امروز: ۵۴۷

معاون سازمان اموال تملیکی خبر داد

| | |

معاون سازمان اموال تملیکی گفت: طی بهار امسال بیش از ۸ هزار پرونده کالای قاچاق و ۲ هزار پرونده کالای متروکه تعیین تکلیف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۳۰ و ۳۱۷ درصد افزایش یافته است.

معاون سازمان اموال تملیکی گفت: طی بهار امسال بیش از ۸ هزار پرونده کالای قاچاق و ۲ هزار پرونده کالای متروکه تعیین تکلیف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۳۰ و ۳۱۷ درصد افزایش یافته است. به گزارش سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، سید حسین میرمعینی با اشاره به وضعیت پرونده‌های مربوط به اموال منقول سازمان، اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال بیش از ۱۰ هزار پرونده ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش دارد. همچنین تعداد پرونده‌های تعیین تکلیف شده با رشد ۵۲ درصدی به بیش از ۱۱۷۰۰ فقره رسیده است. معاون بهره‌برداری و فروش اموال تملیکی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ادامه داد: طی دوره مذکور بیش از ۸ هزار پرونده کالای قاچاق و همچنین ۲ هزار پرونده کالای متروکه تعیین تکلیف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هرکدام به ترتیب ۳۰ و ۳۱۷ درصد افزایش یافته است. رشد بیش از ۳ برابری به نتیجه رسیدن پرونده‌های متروکه نشان‌دهنده رویکرد سازمان نسبت به ساماندهی وضعیت کالاهای متروکه و رسوبی گمرک بوده در جهت پشتیبانی از تولید قلمداد می‌شود.

وی به وضعیت فروش اموال منقول پرداخت و اظهار داشت: فروش اموال منقول طی سه ماه نخست سال جاری با رشد ۱۷۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان رسیده که ۴۸ درصد آن از طریق مزایده و ۵۲ درصد دیگر از طریق مذاکره صورت گرفته است. معاون سازمان اموال تملیکی افزود: میزان فروش اموال منقول طی این دوره از طریق مزایده ۱۱۲ درصد و در بخش مذاکره‌ای ۳۰۷ درصد افزایش داشته است. نکته حائز اهمیت ایجاد تناسب بین فروش از طریق مزایده و مذاکره بوده که با توجه به رویکرد سازمان فروش مذاکره‌ای نسبت به مزایده در حال کاهش است. میرمعینی عنوان کرد: ترکیب فروش مذاکره‌ای طی دوره مذکور شامل ۶۷ درصد متروکه و ۳۰ درصد قاچاق بوده که در مدت مشابه سال گذشته این ترکیب شامل ۲۶ درصد متروکه و ۷۳ درصد قاچاق بوده است. این امر نشانگر رویکرد و اهتمام سازمان در حمایت از تولید و واگذاری کالاهای متروکه سرمایه‌ای به صاحبان کالاها است. وی اضافه کرد: در سه ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان کالا به صاحبان آنها اعاده شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۴۴ درصدی همراه بود. سازمان اموال تملیکی با اعاده این اقلام از ۳۳۰ میلیارد تومان درآمد چشم‌پوشی کرده که از این طریق نیز از بخش تولید حمایت کرده باشد. میرمعینی گفت: همچنین ارزش کالاهای انهدامی توسط این سازمان معادل ۶۴ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۲ درصد افزایش داشته است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران