شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایلنا|نا‌یب‌رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور از تشدید مشکلات تامین نهاده‌های دامی در 40 روز اخیر خبر داد و گفت:

تشدید مشکل تامین نهاده‌ مرغ در ۴۰ روز اخیر

ایلنا|نا‌یب‌رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور از تشدید مشکلات تامین نهاده‌های دامی در 40 روز اخیر خبر داد و گفت: مرغداران برای تامین نهاده‌های دامی به دریافت پول از بازار غیر رسمی با پرداخت سود بالا و خرید نسیه روی آورده‌اند. حبیب اسدالله‌نژاد با انتقاد از ادامه‌دار شدن مشکلات تامین ‌نهاده‌های دامی، اظهار کرد: نزدیک به 40 روز است که برخی از مرغداران در تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز با مشکل مواجه هستند و ‌به‌رغم خرید از سامانه بازارگاه (سامانه توزیع خوراک دام و طیور کشور) نهاده‌ها به دست‌شان نرسیده است. وی ادامه داد: از ابتدای ماه گذشته بارگذاری درخواست سهمیه نهاده در سامانه بازارگاه به کندی انجام می‌گیرد و تحویل نیز با تاخیر انجام می‌شود. اسدالله نژاد میزان تاخیر در تحویل نهاده‌ها را گاها بیش از یک ماه عنوان کرد. وی یادآور شد: این میزان تاخیر برای تحویل نهاده درب مرغداری به مرغداران، تقریبا به اندازه دو سوم یک دوره پرورش مرغ گوشتی است. اسدالله نژاد معتقد است؛ تاخیر طولانی در تحویل نهاده‌های دامی 2 بار هزینه بر دوش مرغداران می‌گذارد، اولی مربوط به پرداخت هزینه ثبت درخواست در سامانه بازرگاه و خرید نهاده دولتی و دیگری هزینه خرید از بازار آزاد برای گذراندن دوره پرورش است که از روی ناچاری انجام می‌شود. وی با تاکید بر اینکه به دلیل کمبود نقدینگی برخی از مرغداران به بازار غیررسمی پول با پرداخت سود بالا برای خرید نهاده‌های دامی روی آورده‌اند، افزود: مرغداران نقدینگی مورد نیاز برای خرید نهاده‌های دامی را یا باید از بازار غیر رسمی پول با سود بالا تامین کنند یا باید اقدام به خرید غیر نقدی نهاده‌ها کنند که هر دوی آنها پرداخت سود بی‌زحمت از جیب تولیدکننده به فرصت‌طلبان است. اسدالله‌نژاد اظهار کرد: در این شرایط قیمت خرید مرغ از مرغداران متناسب با هزینه تمام شده تولید نیست و اکنون مرغ را به زیان می‌فروشند. به گفته وی؛ از ابتدای سال جاری تاکنون ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب ذرت و سویا، وزارت جهاد کشاورزی قیمت مصوب دان و وزارت راه هزینه حمل و نقل را افزایش داده‌اند که در مجموع منجر به افزایش 20 درصدی هزینه تولید هر کیلوگرم مرغ شده است. اسدالله‌نژاد یادآور شد: قیمت جوجه یکروزه نیز هیچگاه در سطح قیمت مصوب نبوده و قیمت هر قطعه آن بین 7 تا 9 هزار تومان نوسان داشته است . وی اصلاح قیمت مصوب خرید مرغ از مرغداران با توجه به شرایط کنونی را ضروری دانست و افزود: هم‌اکنون تولید هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران بیش از 20 هزار تومان تمام می‌شود. رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور قیمت مناسب برای خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران با توجه به هزینه تمام شده را بیش از 20 هزار تومان و قیمت مناسب برای مصرف‌کننده را حدود 29 هزار تومان اعلام کرد.

اجرای طرح رجیستری موبایل واره‌ها از ۱۲ تیر

فارس | مدیرکل گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) از اجرای طرح رجیستری موبایل‌واره‌ها اعم از تبلت و ساعت‌های هوشمند از ۱۲ تیرماه در گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) (ره) خبر داد. علی سلیمانی بیان کرد: در راستای لزوم اجرای طرح رجیستری موبایل‌واره‌ها اعم از تبلت و ساعت‌های هوشمند (دارای سیم‌کارت) این طرح در گمرک فرودگاه امام(ره) از ۱۲ تیرماه اجرایی خواهد شد. وی گفت: مسافران ورودی به کشور در بدو ورود در سالن مسافری گمرک و با مراجعه به همکاران ما باید نسبت به اظهار و رجیستری گوشی تلفن همراه، تبلت، ساعت‌های هوشمند، بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار، PDA  و هر گونه تجهیزات دارای سیم کارت با ارایه مشخصات خود و موبایل واره‌های ورودی شان به گمرک اقدام کنند. مدیرکل گمرک فرودگاه امام با اشاره به رجیستری دستگاه‌های تلفن همراه و موبایل واره‌های همراه اتباع خارجی اظهار داشت: اتباع خارجی پس از ثبت دستگاه خود در لحظه ورود در گمرک، بعد از گذشت حداقل یک ماه امکان فعال‌سازی در نزدیک‌ترین گمرک مسافری محل سکونت خود را دارند، ضمن اینکه انجام فرآیند رجیستری موبایل واره‌های وارده از طریق بسته‌های پستی نیز در بدو ورود در حوزه ۳ گمرک امانات پستی فرودگاه امام خمینی(ره) قابل رسیدگی و انجام است. همچنین، رضا خورشیدی، معاون مسافری گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) در این زمینه اظهار داشت: مسافرانی که قبل از تاریخ ۱۲ تیر اقدام به ورود تبلت و موبایل واره کرده‌اند با قرار دادن سیم‌کارت و روشن کردن دستگاه خود دیگر نیازی به انجام فرآیند رجیستری نخواهند داشت.

پیام وزیر صمت برای روز ملی صنعت و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن با تاکید بر نقش صنعتگران، معدن‌کاران و کارآفرینان در پیشرفت کشور، این روز را به فعالان حوزه‌های صنعتی و معدنی تبریک گفت. علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در آستانه روز ملی صنعت و معدن، طی پیامی این روز را به کارآفرینان و تلاشگران حوزه‌های صنعتی و معدنی تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است: « پیشرفت و شکوفایی ایران عزیز مرهون مجاهدت صنعتگران و معدنکاران خلاق، با انگیزه و پرتلاش این مرز و بوم است. روز ملی صنعت و معدن مجال مناسبی است برای تکریم و تجلیل از پیشگامان عرصه تولید و همه کسانی است که برای سربلندی کشور عزیزمان تلاش می‌کنند. اینجانب فرا رسیدن روز ملی صنعت و معدن را به تمامی کارآفرینان و تلاشگران حوزه‌های صنعت و معدن تبریک و تهنیت عرض نموده، تحقق کامل شعار پشتیبانی و رفع موانع از تولید را به دست پرتوان خانواده بزرگ تولید و تجارت کشور، آرزومندم.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران