شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دکتر حجت‌الله صیدی مدیرعامل و جمعی از دیگر مسوولان بانک صادرات ایران یکشنبه ۶ تیر ماه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان و بازدید از خط تولید این شرکت،

بانک صادرات ایران در بالاترین سطح، آماده همکاری با ذوب آهن اصفهان

دکتر حجت‌الله صیدی مدیرعامل و جمعی از دیگر مسوولان بانک صادرات ایران یکشنبه ۶ تیر ماه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان و بازدید از خط تولید این شرکت، با منصور یزدی‌زاده مدیرعامل، احمد سلیمی معاون مالی و اقتصادی و دیگر مسوولان این مجتمع عظیم صنعتی دیدار و گفت‌وگو کردند.  در این دیدار، آخرین شرایط و تحولات تولیدی، مسائل مالی، تامین مواد اولیه، تولید ریل ملی، فروش و صادرات و دیگر مسائل شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر گسترش مناسبات و تعاملات فی مابین تاکید شد.  منصور یزدی‌زاده در این بازدید گفت: در سال گذشته تعاملات اقتصادی وسیعی با تمامی بانک‌های کشور و از جمله بانک صادرات ایران داشتیم که امسال تداوم دارد و توسعه می‌یابد. در حال حاضر با توجه به سرمایه عظیم در گردش ذوب آهن و برنامه‌های مربوط به توسعه کمی و کیفی شرکت نیازمند تامین مالی قابل توجهی برای خرید مواد اولیه و فراهم آوردن سایرامکانات هستیم. مدیرعامل ذوب‌آهن تسهیلات مالی با نرخ مناسب را یکی از خدمات مهم بانک‌ها دانست و گفت: با توجه به اطمینان متقابل بین این دوسازمان، بانک صادرات می‌تواند  ذوب آهن اصفهان را با ارایه تسهیلات یاری کند. مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز در این بازدید با اشاره به ارتباطات متقابل این بانک با مجموعه ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت وارد گام‌های بلند صادراتی شده و با تولید انواع ریل، کشور را از واردات این نو ع محصول بی‌نیاز کرده است.  وی افزود: شکل‌گیری ذوب آهن اصفهان و تولید آهن آرزوی قدیمی مردم ایران بود که با ایجاد این شرکت به سرعت محقق شد و هم‌اکنون باید تولید ریل در  ذوب آهن اصفهان را به عنوان یک پروژه ملی و استراتژیک در دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی کشور مطرح نمود. 

درمان ۱۰ هزار زوج نابارور در مناطق محروم کشور

به همت بنیاد 15 خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام 10 هزار زوج نابارور در کشور در طرح درمان رایگان شرکت داده می‌شوند. آیین آغاز دور جدید خدمات بنیاد 15 خرداد پس از پیوستن به ستاد اجرایی فرمان امام، صبح امروز با حضور معاونان ستاد اجرایی فرمان امام و مدیران عامل بنیاد 15خرداد و بنیاد برکت و مدیران بانک صادرات درمحل نمایشگاه دایمی ستاد برگزار شد.

سیدعبدالله ارجایی مدیرعامل بنیاد 15 خرداد دراین مراسم با اشاره به آغاز فعالیت‌های جدید این بنیاد گفت: با دستور رییس ستاد اجرایی فرمان امام بخشی از خدمات اجتماعی که تا پیش ازاین توسط بنیادهای احسان و برکت ارایه می‌شد، از امروز با افتتاح سامانه جامع خدمات اجتماعی بنیاد 15خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام به آدرس 1542 به مردم ارایه خواهد شد. وی افزود: یکی از این فعالیت‌ها کمک به درمان ناباروری 10 هزار زوج نابارور که در دهک‌های 1 تا 5 جامعه هستند و با اختصاص 100 میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام خواهد بود.  ارجایی درتشریح این طرح گفت: معرفی به مراکز درمانی طرف قرارداد با بنیاد، پرداخت ۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با همکاری بانک صادرات و یک میلیون تومان کمک بلاعوض از جمله تسهیلات ستاد اجرایی فرمان امام برای فرزنددار شدن این خانواده‌هاست که این حمایت تا فرزنددار شدن این زوج‌ها ادامه خواهد داشت. مدیرعامل بنیاد 15خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: افرادی که مایل به استفاده ازاین خدمات هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه 1542 دراین طرح ثبت‌نام کنند. سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم با اشاره به اقدامات این ستاد در حوزه‌های سلامت و خانواده افزود: تاکنون 6500 زوج نابارور در مناطق محروم کشور در طرح حمایتی ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفتند که این درمان‌ها منجر به تولد بیش از 800 کودک شده است. وی افزود: توجه به تحدید جمعیت و ترویج فرزندآوری در کشور، یکی از برنامه‌های ثابت ستاد اجرایی فرمان امام درسال‌های اخیر بوده و طرح‌های جدیدی نیز دراین زمینه طراحی شده که به زودی به اطلاع مردم خواهد رسید. سیدهاشمی با غلط خواندن ترویج سیاست «فرزند کمتر زندگی بهتر» در برخی دهه‌های گذشته افزود: تفکر غلطی در دنیا وجود داشت که با کاهش جمعیت، سطح رفاه و آسایش جامعه افزایش می‌یابد و منابع زیست محیطی کمتر به خطر میافتند، اما امروز ثابت شده که جمعیت یکی از سرمایه‌های هرکشور است و کاهش جمعیت می‌تواند عواقب مختلف اقتصادی و امنیتی درپی داشته باشد. وی تأکید کرد: امروز مشکل، نحوه مدیریت در سطح جامعه است، اگر مدیریت صحیح و به روز و زبده وجود داشته باشد، جمعیتِ بیشتر تبدیل به یک فرصت و برگ برنده و منجر به افزایش توان و ظهور استعدادهای قوی‌تر و خلاقانه‌تر در کشور می‌شود. قائم‌مقام مدیرعامل بانک صادرات نیز دیگر سخنران این مراسم بود. رضا صدیق با قدردانی از ورود ستاد اجرایی فرمان امام به مبحث جمعیت و افزایش فرزندآوری گفت: امروز با دیدن چهره تعدادی از فرزندان متولدشده در طرح حمایتی ستاد اجرایی، با خودم گفتم چه طرح و سرمایه‌گذاری بهتر و شیرین‌تر ازاین که منجر به تولد یک انسان شود که در آینده می‌تواند یک دانشمند و یک افتخارآفرین و نخبه برای کشور شود. عضو هیات‌مدیره بانک صادرات افزود: مشارکت در این طرح برای ما، مشارکت دریک پروژه اقتصادی و کوتاه‌مدت نیست بلکه انجام بخشی از وظایف اجتماعی و انسانی است که به آن افتخار می‌کنیم. گفتنی است دراین مراسم تعدادی از خانوارهایی که با حضور در طرح درمان زوج‌های نابارور ستاد اجرایی فرمان امام صاحب فرزند شده بودند نیز به عنوان مهمان افتخاری حضور داشتند که در پایان مراسم هدایایی به والدین و کودکان آنها اهدا شد. در پایان این آیین، تفاهمنامه همکاری بین بنیاد 15 خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام، بیمه برکت و بانک صادرات امضا شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران