شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از کسب و کارهای خانوادگی حمایت می‌کند. معاون توسعه اشتغال‌ اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: در قالب طرح حمایتی و اشتغال‌زایی برکت،

در قالب طرح حمایتی اشتغال‌زایی برکت 

 بنیاد برکت از کسب و کارهای خانوادگی حمایت می‌کند

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از کسب و کارهای خانوادگی حمایت می‌کند. معاون توسعه اشتغال‌ اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: در قالب طرح حمایتی و اشتغال‌زایی برکت، از کسب و کارهای خانوادگی به شکل ویژه و به منظور راه‌اندازی و پایدارسازی حمایت می‌شود. مرتضی نیازی خاطرنشان کرد: این طرح حمایتی شامل کسب و کارهایی می‌شود که حداقل ۵۰ درصد از سهام‌داران یا صاحبان آن را اعضای یک خانواده تشکیل دهند. وی با اشاره به تفاوت‌های میان کسب و کارهای خانوادگی با خانگی گفت: کسب و کارهای خانگی معمولاً کوچک هستند و قابلیت اجرا در منازل و محیط‌های کوچک را دارند اما کسب و کارهای خانوادگی شامل همه مشاغل از کوچک تا بزرگ می‌شوند. معاون توسعه اشتغال‌ اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: طرح حمایتی اشتغال‌زایی بنیاد برکت از کسب و کارهای خانوادگی برای اولین‌بار در سال جاری و به صورت پایلوت در شهرستان گرمسار استان سمنان برگزار می‌شود و در صورت موفقیت، قابلیت عملیاتی شدن در مناطق دیگر کشور را هم دارد.

بر اساس آمار سال ۲۰۲۰  مشخص شد

شرکت فولاد مبارکه در میان ۵۰ شرکت بزرگ تولید‌کننده فولاد در جهان

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در سال ۲۰۲۰، شرکت فولاد مبارکه در میان ۵۰ شرکت بزرگ تولید‌کننده فولاد در جهان قرار گرفت. فولاد خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان نیز به ترتیب با رتبه‌های ۹۵ و۱۳۱ در این رتبه‌بندی می‌درخشند. بر اساس فهرست منتشر شده درخصوص میزان تولید ۱۳۷ فولادساز بزرگ جهان در سال ۲۰۲۰، نام سه شرکت فولادسازی ایرانی (فولاد خوزستان، فولادمبارکه، ذوب‌آهن اصفهان) قرار گرفته که بهترین رتبه نیز از آن شرکت فولادمبارکه است. شرکت فولاد مبارکه در سال ۲۰۱۹ میلادی در رتبه ۴۶ جهان قرار داشت و در سال ۲۰۲۰ نیز کماکان این رتبه را حفظ کرد، به این شکل که میزان تولید خود را از ۹ میلیون و ۱۲۰ هزارتن در سال ۲۰۱۹ به ۹ میلیون و ۸۴۰ هزارتن رساند تا همچنان در رتبه ۴۶ و در میان ۵۰ شرکت بزرگ تولیدکننده فولاد در جهان باقی بماند. شرکت Baowu iron&Steel از کشور چین با تولید ۱۱۴میلیون و ۲۵ هزارتن رتبه اول تولید در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران