شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تسنیم | دبیر انجمن روغن‌کشی گفت: بـه منظـور تامین روغن خام و کنجاله از محل واردات دانه‌های روغنی ستاد تنظیم بازار با پیشنهاد انجمن صنفی صنایع روغن‌کشی مبنی بر واردات ۳۰۰ هزار تن

۳۰۰ هزار تن دانه روغنی  وارد می‌شود

تسنیم  | دبیر انجمن روغن‌کشی گفت: بـه منظـور تامین روغن خام و کنجاله از محل واردات دانه‌های روغنی ستاد تنظیم بازار با پیشنهاد انجمن صنفی صنایع روغن‌کشی مبنی بر واردات ۳۰۰ هزار تن دانه روغنی توسط شرکت بازرگانی دولتی موافقت کرد. محمد جعفری ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: با حمایت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و به منظور حمایت از تولید داخل و استفاده از ظرفیت کارخانجات روغن‌کشی مقرر شد 300 هزار تن دانه روغنی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران وارد شده و بین کارخانجات روغن‌کشی سراسر کشور توزیع شود. وی گفت: با توجه به ضرورت بهبود ذخائر کشور و با مساعدت مدیریت شرکت بازرگانی دولتی ایران، واردات 300 هزار تن دانه روغنی در اولویت کاری این شرکت قرار گرفته است و پیش بینی می‌شود اولین محموله دانه وارداتی طی تابستان وارد کشور شود. بنا بر این گزارش ظرفیت کارخانجات روغن‌کشی در کشور حدود پنج میلیون و 400 هزار تن است و طی سال گذشته دو میلیون و 200 هزار تن دانه روغنی وارد کشور شده است.

پایان جدال  بر سر ذرت‌های آلوده

ایسنا  |  رییس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه ترخیص کالاها به لحاظ استاندارد ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد، درباره جدیدترین وضعیت ذرت‌های آلوده گفت: احتمالاً با تمهیدات چیده شده مابقی ذرت‌های آلوده از کشور خارج خواهد شد و دیگر چیزی به عنوان ذرت آلوده در کشور نخواهیم داشت.  غلامرضا شریعتی، اظهار کرد: دپوی اخیر کالاها در گمرک ربطی به استاندارد نداشته و سازمان ملی استاندارد بعد از انتخاب عنوان سال از سوی مقام معظم رهبری، بسته حمایتی ابلاغ کرد که در زمینه ورود کالاها به ویژه مواد اولیه تولید، مقررات و شرایطی ایجاد کرده که ترخیص آنها در حداقل زمان، یعنی ۲۴ تا ۴۸ ساعت از نظر سازمان انجام شود. وی افزود: شرایط ترخیص مواد اولیه به ساده‌ترین صورت رسیده و در عین حال نظارت بر کالاها نیز به‌طور جدی انجام می‌شود. بنابراین سازمان ملی استاندارد در ترخیص کالاها مشکلی ندارد. رییس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به سوالی درباره جدیدترین وضعیت ذرت‌های آلوده نیز گفت: احتمالاً با تمهیدات چیده شده مابقی ذرت‌های آلوده از کشور خارج خواهد شد و دیگر چیزی به عنوان ذرت آلوده در کشور نخواهیم داشت. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران