شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه قند مهاباد از اقدامات مهم وزارت صمت در راونسازی فرآیند سرمایه‌گذاری در حوزه تولید خبر داد

فعال‌سازی معادن غیرفعال از طریق مزایده عمومی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه قند مهاباد از اقدامات مهم وزارت صمت در راونسازی فرآیند سرمایه‌گذاری در حوزه تولید خبر داد.علیرضا رزم‌حسینی در بازدید از کارخانه قند مهاباد با بیان این مطلب، افزود: وزارت صمت برای سرمایه‌گذارانی که می‌توانند با تامین مواد اولیه سرمایه‌گذاری در حوزه تولید داشته باشند، اقدام به صدور سریع مجوزات لازم خواهد کرد. وی با بیان اینکه وزارت صمت با شناسایی بیش از شش هزار معدن غیرفعال در سراسر کشور اقدام به فعال‌سازی آنها نموده است، تصریح کرد: برگزاری مزایده عمومی فرصت بسیار مغتنمی برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذران این بخش است تا بتوانند در بخش ذخایر عظیم معادن کشور که حدود 500میلیارد دلار برآورد می‌شود سرمایه‌گذاری کرده و علاوه بر ایجاد اشتغال در این بخش، صادرات مواد معدنی به ویژه به کشورهای همسایه را نیز در دستور کار خود قرار دهند.وزیر صمت با بیان اینکه، استان آذربایجان غربی از ظرفیت بسیار خوبی برای گسترش صنعت برخوردار است، بیان کرد: وزارت صمت آمادگی دارد که ظرفیت شهرکهای صنعتی و زیرساخت‌های مورد نیاز صنعت را در این استان افزایش و گسترش دهد.

تخم مرغ ۳۵ درصد گران شد

تسنیم |مشاهدات بازار نشان می‌دهد در جدیدترین تغییرات قیمتی، تخم مرغ با افزایش قیمت۳۵ درصد و قند و شکر ۱۰ درصد روبه رو شده‌اند.روند افزایش قیمت کالاهای اساسی در چند روز اخیر به سایر کالاهای اساسی از جمله لبنیات و شکر رسیده است. مشاهدات بازار نشان می‌دهد در جدیدترین تغییرات قیمتی تخم مرغ با افزایش 35 درصد و قند و شکر 10 درصد روبه رو شده‌اند. در حال حاضر در عمده فروشی‌ها هر کارتن تخم مرغ از 137 هزار تومان به 187 هزار تومان رسیده است. به نوعی هر شانه 37 هزار و 500 تومان و هر دانه تخم مرغ 1250 تومان قیمت‌گذاری شده است. قند نیز به هر کیلو 17هزار و 500 تومان و شکر 16 هزار و 500 تومان رسیده است. البته افزایش قیمت کالاهای اساسی آن هم در روزهای پایانی فعالیت دولت دوازدهم به این کالا تمام نشده بلکه واحدهای تولیدی از شرایط انتخاباتی سوءاستفاده کرده و با همکاری مراجع تصمیم‌گیر هر روز لیست جدید قیمت محصولات خود را در معرض دید مردم قرار داده‌اند. علاوه براین قیمت کمپوت نیز افزایش پیدا کرده است، به‌نحوی که کمپوت 15هزارتومانی به 27 هزار تومان رسیده است البته این رقم قبل از محاسبه قیمت‌های جدید شکر است و به‌طور حتم با افزایش قیمت‌ شکر، کمپوت هم شاهد افزایش قیمت خواهد شد.جالب اینجاست معاون بازرسی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص این افزایش قیمت‌ها با تأکید بر اینکه گرانی کالا ارتباطی به سازمان حمایت ندارد، گفت: همچنین گرانی کالا ارتباطی به اتاق‌های اصناف ندارد، زیرا مقوله گرانی و گرانفروشی دو موضوع جدا از یکدیگر است و بازرسین سازمان حمایت و اتاق‌های اصناف به موضوع گرانفروشی‌ها ورود می‌کنند نه گرانی‌ها.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران