شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه گفت: انتقال آب از خلیج‌فارس با مشارکت شرکت‌های بزرگ و صنعتی استان اصفهان همچون شرکت فولاد مبارکه آغاز شده و امید می‌رود

معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه گفت: انتقال آب از خلیج‌فارس با مشارکت شرکت‌های بزرگ و صنعتی استان اصفهان همچون شرکت فولاد مبارکه آغاز شده و امید می‌رود با اجرای این پروژه، برداشت آب از زاینده‌رود به صفر برسد. احمد سعیدبخش در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد با بیان این مطلب افزود: یکی از الزامات مهم برای استان اصفهان به عنوان یک استان صنعتی و دارای پتانسیل بالا در این حوزه، تأمین آب است؛ چراکه متأسفانه کاهش نزولات جوی طی سال‌های اخیر، همچنین توسعه برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، سبب شده تا در تأمین آب دچار مشکل شویم که باید تدبیری برای آن اندیشید.وی ادامه داد: در این شرایط نمی‌توان دست روی دست گذاشت و منتظر ماند که چه اتفاقی خواهد افتاد، زیرا وضعیت در خصوص تأمین آب، هر روز وخیم‌تر و بحرانی‌تر خواهد شد. وی گفت: با در نظر گرفتن صنایع مختلف در اصفهان و پتانسیل موجود و از سوی دیگر عدم امکان تأمین آب در داخل استان اصفهان، نگاهی فرااستانی به این امر نیاز بود و باید اقدام اساسی انجام می‌گرفت که این مهم چیزی جز انتقال آب خلیج‌فارس به استان اصفهان نبود.به گفته معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه، متأسفانه با عملکردهایی که استان‌های هم‌جوار اصفهان (چهارمحال و بختیاری و خوزستان) در سال‌های اخیر داشتند، رویه قبلی ورود آب به زاینده‌رود به هم خورد و جلوی ورود آب به استان اصفهان گرفته شد تا درنهایت این بحران کم‌آبی در اصفهان به وجود آمد. البته همان‌گونه که اشاره کردم، کم شدن میزان بارش‌ها نیز مزید بر علت و بحران کم‌آبی استان شد. وی اضافه کرد: با اجرای پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان، برداشت صنایع از زاینده‌رود تقریبا صفر خواهد شد.

    هزینه 500 میلیارد تومانی

برای انتقال آب از تونل سوم کوهرنگ

معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه افزود: پروژه انتقال آب از تونل سوم کوهرنگ در حال انجام است و دایما رصد می‌شود. همچنین تاکنون هزینه‌ای در حدود 270 میلیارد تومان از 500 میلیارد تومان برای تونل سوم کوهرنگ پرداخت شده و امیدواریم این پروژه هرچه زودتر وارد مدار شود و به بهره‌برداری برسد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران