شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا |مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، با بیان اینکه به زودی خودروی تارا با مشخصات و آپشن‌های متنوعی به بازار عرضه خواهد شد،

آغاز تولید تارا اتوماتیک از تیرماه امسال

ایسنا |مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، با بیان اینکه به زودی خودروی تارا با مشخصات و آپشن‌های متنوعی به بازار عرضه خواهد شد، تیرماه امسال را زمان آغاز تولید تارا با گیربکس اتوماتیک اعلام کرد. فرشاد مقیمی، در نشست خود با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، از تولید گیربکس نیمه اتوماتیک از شهریور ماه امسال خبر داد و اظهار کرد: داخلی‌سازی گیربکس اتوماتیک نیز تا آذر ماه به پایان خواهد رسید و به این ترتیب از ابتدای سال ۱۴۰۱ گیربکس اتوماتیک را در داخل کشور تولید خواهیم کرد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو افزود: رانا پلاس با سقف شیشه‌ای و مجهز به گیربکس شش سرعته از خودروهای جدید ایران خودرو است که به زودی به بازار عرضه خواهد شد.  وی با بیان اینکه خودروی کراس اوور، محصول جدید ایران خودرو نیز در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ به بازار عرضه خواهد شد، گفت: این خودرو حاصل نبوغ کارگران و مهندسان ایرانی است، تحریم‌ها در کنار تهدیدات خود، موجب خودکفایی در طراحی و تولید خودرو شد.مقیمی ضمن اشاره به رشد ۳۵ درصدی تولید خودروی سواری در سال گذشته، اظهار کرد: در حوزه خودروهای سنگین و نیمه سنگین نیز توانستیم رشد ۶۷ درصدی را به ثبت برسانیم و احیای خط تولید اتوبوس پس از ۹ سال توقف از دستاوردهای مهم سال گذشته است. وی ضمن اشاره به تولید روزانه سه دستگاه اتوبوس در سال جاری در ایران‌خودرو دیزل، تاکید کرد: آمادگی افزایش این تعداد به روزانه پنج دستگاه نیز وجود دارد، در حال حاضر تعهد تولید و عرضه ۶۰۰ دستگاه اتوبوس را به وزارت کشور داده‌ایم که در حال تولید و تحویل آن هستیم. در ایران‌خودرو دیزل علاوه بر جهش تولید، اولین اتوبوس آمبولانسی کشور را به تولید رساندیم؛ پیش‌تر این محصول با قیمت بالا وارد کشور می‌شد، در حالی که تولید آن، بیش از نیمی از این هزینه را کاهش داد. ضمن اینکه کشنده ۶×۶ نیز از جمله محصولاتی است که در گذشته، با هزینه بالایی از محل واردات تامین می‌شد، اما در حال حاضر در شرکت ایران‌خودرو دیزل تولید می‌شود.

پیگیر مطالبات بازاریان هستیم

رییس اتاق اصناف همدان گفت: با تغییر رنگبندی همدان از لحاظ شیوع و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا و پایان محدودیت فعالیت مشاغل گروه دو، متاسفانه همچنان شاهد تداوم مسائل و مشکلات پیش روی بازاریان و کسبه هستیم و این در حالی است که نقش کلیدی و حمایت‌های مادی و معنوی اصناف در این سال‌ها بر کسی پوشیده نیست. حسین محرابی در گفت‌وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اصناف همواره حمایتهای خود را در راستای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ثبت رسانده‌اند، اظهار کرد: مجموعه اصناف و بازاریان سطح استان همدان مشتمل بر 60 هزار واحد صنفی به عنوان بزرگ‌ترین نهاد خصوصی در قالب بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط هستند که تعطیلی بازار، کسبه و بازاریان را با چالش عدم توانایی انجام تعهدات مالی در قالب چک و ناتوانی در بازپرداخت تسهیلات بانکی و پرداخت دیون دولت و اجاره‌بها روبرو ساخته و ادامه این شرایط منجر به تضییع اعتبار و ورشکستگی این قشر آسیب دیده خواهد شد‌.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران