شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مشارکت اقتصادی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با 6 واحد تولیدی در استان زنجان، باعث ایجاد اشتغال برای 4 هزار نفر در این استان شده است.

معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خبر داد 

ایجاد 4 هزار شغل با توانمندسازی 6 واحد صنعتی در زنجان

مشارکت اقتصادی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با 6 واحد تولیدی در استان زنجان، باعث ایجاد اشتغال برای 4 هزار نفر در این استان شده است.  معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت از مشارکت این بنیاد با شش واحد صنعتی در استان زنجان خبر داد و افزود: این مشارکت با حجم کل سرمایه‌گذاری 801 میلیارد ریالی صورت گرفته و ایجاد اشتغال برای 4 هزار نفر را به دنبال داشته است.  هادی جوهری خاطرنشان کرد: بنیاد برکت پس از تثبیت و به مرحله سوددهی رسیدن از سه واحد خارج شده و سهم خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است. وی همچنین از مشارکت بنیاد برکت با یک کارخانه تولیدکننده انواع سیم و کابل برق در زنجان خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی بنیاد با شرکت سیم و کابل نور زنجان، علاوه بر احیای این واحد صنعتی باعث ایجاد اشتغال برای 200 نفر شده است. جوهری افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای احیا و آغاز به فعالیت مجدد این شرکت مستقر در شهرک صنعتی شماره‌ یک استان بالغ بر 150 میلیارد ریال است. وی با اشاره به افتتاح فار توسعه‌ای این واحد تولیدی در سال گذشته خاطرنشان کرد: این شرکت قبل از مشارکت با بنیاد برکت در فضایی اجاره‌‌ای و با ظرفیت محدود مشغول به فعالیت بود که با ورود و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت از سال 1396، محل فعلی شرکت خریداری و سرمایه در گردش مورد نیاز جهت افزایش تولید آن تامین شد و به چرخه تولید بازگشت و در حال حاضر به عنوان یکی از واحدهای تولیدی نمونه استان زنجان فعالیت می‌کند. معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ادامه داد: با افتتاح فاز توسعه‌ای، ظرفیت تولید این شرکت از 20 به 70 درصد رسیده است و عمده محصولات آن به 15 کشور از جمله افغانستان، عراق و ارمنستان صادر می‌شود. جوهری درباره محصولات شرکت مشارکتی بنیاد برکت هم توضیح داد: این کارخانه در زمینه تولید انواع سیم و کابل قدرت و خانگی فعالیت دارد و قرار است به زودی سیم‌های مخابراتی را هم به فهرست محصولاتش اضافه کند. تمام محصولات این کارخانه طبق آخرین استانداردهای جهانی تولید می‌شود.  وی یادآور شد: مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در شرکت سیم و کابل نور زنجان گام موثری در افزایش تولید، اشتغال‌زایی و صادرات محصولات این کارخانه بوده است و این واحد صنعتی هم‌اکنون جزو 20 صادرکننده‌ عمده‌ استان محسوب می‌شود. جوهری تاکید کرد: بنیاد برکت در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارایه تسهیلات و پشتیبانی از 742 بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 211 هزار متقاضی اشتغال شده است. 66 هزار و 750 میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742 بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282 بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است. به گفته معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، این بنیاد در سال 1400 سرمایه‌گذاری در یک‌هزار و 240 بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار دارد که احیای واحد‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل در اولویت است. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون 468 طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 452 میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان زنجان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفای استان اصفهان تاکید کرد 

شهروندان اصفهانی مطمئن باشند آب آشامیدنی کاملا سالم است

آب شرب باید دارای املاح مفید مانند کلسیم، منیزیم، آهن، سدیم و املاح دیگر در محدوده استاندارد 1053 باشد تا برای آشامیدن مناسب گردد. مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان گفت: مدتی است برخی افراد سودجو با انجام آزمایش‌های ساختگی و انتشار نتایج، سلامت آب شرب را زیرسوال برده و موجب تشویش اذهان عمومی می‌شوند.  فهمیه امیری ضمن رد اینگونه شایعات عنوان کرد: افراد سود جو با ورود الکترودهای فلزی به داخل آب شرب حاوی املاح معدنی، موجب اکسیده شدن وتغییر رنگ آب شرب می‌شوند، در حالی که هنگام ورود الکترود به آب مقطر که فاقد املاح است، هیچ واکنشی ایجاد نشده و رنگ آب تغییری نمی‌کند.  مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب آبفای استان اصفهان با اشاره به غیرعلمی بودن فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی عنوان کرد: در فیلم‌های منتشر شده، جامدات محلول در آب را معادل سختی آب معرفی می‌کنند در حالی که این امر اشتباه است. وی به توضیح سختی آب پرداخت و عنوان کرد: سختی آب بر اثر وجود بیش از اندازه نمک‌های محلول کلسیم و منیزیم و تا اندازه‌ای آهن و منگنز در آب به وجود می‌آیدکه استاندارد آن 500 میلی‌گرم بر لیتر است. امیری افزود: بر اساس استاندارد 1053 حداکثر مجاز جامدات محلول درآب 1500 میلی‌گرم بر لیتر است. وی با تاکید بر پایش روزانه میکروبی، شیمیایی، آلاینده‌های معدنی و آلی در مناطق شهری و روستایی استان اصفهان افزود: روزانه 27 آزمایشگاه تخصصی آب با بهره‌گیری از نیروهای متخصص، سنجش سلامت و کیفیت آب را بر عهده دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران