شماره امروز: ۵۴۷

| | |

البرزی‌ها در سال 1399 بیش از 5 میلیارد و 753 میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرده‌اند.

مصرف بیش از 5 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی توسط مشترکین گاز استان البرز

البرزی‌ها در سال 1399 بیش از 5 میلیارد و 753 میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرده‌اند. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، حسین تقی نژاد اظهارداشت: مشترکان شرکت گاز استان البرز از اول فروردین تا پایان اسفند ماه سال 1399 5 میلیارد و 753 میلیون و 688 هزار و 651 متر مکعب گاز مصرف کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهشی برابر 2.79 درصد را نشان می‌دهد. حسن تقی‌نژاد با اشاره به میزان مصرف گاز در مدت مشابه سال قبل افزود: مشترکان گاز استان البرز در 12 ماه سال 1398 بیش از 5 میلیارد و 919 میلیون و 371 هزار متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرده‌اند. مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در ادامه، گریزی هم به میزان مصرف گاز طبیعی در اسفند ماه سال 1399 مصرفی برابر با 564 میلیون و 918 هزار و 359 متر مکعب داشتند که نسبت به مدت مشابه سال 1398، کاهش 4.32 درصدی را نشان می‌دهد. گفتنی است در اسفند ماه سال 1398، مشترکین گاز استان البرز، 590میلیون و 472 هزار و 237 متر مکعب گاز طبیعی مصرف کردند. لازم به ذکر است، شرکت گاز استان البرز دارای 910922 مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی است.

پیام تبریک مدیرعامل  شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان به مناسبت روز کارگر

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با صدور پیامی، فرا رسیدن روزکارگر را به جامعه کارگری این شرکت تبریک گفت. بخشی از  متن پیام مهندس حسین افضلی بدین شرح است:  یازدهمین روز از اردیبهشت ماه در تقویم ملی کشور عزیزمان ایران اسلامی و اولین روز از ماه می‌در تقویم میلادی «روز کارگر» نامیده شده است. کار و تلاشی که طبق احادیث و روایات، به عنوان عملی دنیوی و اخروی پاداش و ثواب بسیار دارد و حتی کارگر همچون جهادکننده در راه خدا دانسته شده است.  در سخن گوهربار امام معصوم امام صادق(ع) هم در این باره آمده است: «کسی که برای تأمین معاش و مایحتاج زندگی خانواده‌اش تلاش کند، مانند رزمنده‌ای است که در راه خدا می‌جنگد» و بسیاری دیگر از این سخنان ارزشمند و ماندگار که درباره ارزش کار و کارگر گفته شده است.

کشف و ضبط بیش از 3350 دستگاه  ماینر غیرمجاز در یک سال گذشته

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران گفت: به‌کارگیری غیرمجاز دستگاه‌های ماینر با استفاده غیرقانونی انرژی برای استخراج رمزارز ظرف یک سال اخیر خساراتی را به شبکه‌های توزیع برق وارد کرده است. دکتر فرامرز سپری ادامه داد: طی یک سال اخیر 3350 دستگاه ماینر غیرمجاز از 81 مرکز غیرقانونی استخراج رمزارز توسط همکاران و مسوولان تست و بازرسی استان ومامورهای توزیع برق با هماهنگی مسوولان قضایی و با همکاری ماموران انتظامی در نقاط مختلف مازندران کشف و ضبط شده است. مطابق دستورالعمل ارسالی از توانیر با کلیه این مشترکین برخورد و مبلغی معادل 68 میلیارد ریال بهای انرژی بابت جریمه این دسته از مشرکین صادر شده است. سپری افزود: پارسال با وجود تمامی مشکلات نزدیک به 19 هزار کنتور معیوب در این شرکت تعویض شده است و میزان انرژی معادل 15 میلیون کیلووات ساعت از این محل به مجموع فروش انرژی شرکت اضافه شده است. به منظور مدیریت دارایی و استفاده بهینه از سرمایه‌های شرکت و کاهش هزینه‌ها قراردادی با یکی از شرکت‌های کنتورسازی منعقد تا قریب به 20 هزار کنتور معیوبی که تعویض شده بودند تعمیر تا مجدداً به چرخه استفاده شرکت توزیع وارد شوند. وی گفت: به منظور مقابله با پدیده شوم برق‌های غیرمجاز و با استفاده از روش‌های مختلف کنترل مصارف مشترکین تعداد 3500 مشترک دارای تخلف در استفاده از انرژی برق شناسایی و مطابق دستورالعمل‌های موجود با آنها برخورد صورت گرفته است که از این محل نیز نزدیک به 21 میلیون کیلووات ساعت انرژی به میزان فروش شرکت اضافه گردید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران