شماره امروز: ۵۴۷

یک منبع آگاه خبر داد

| | |

رییس شورای رقابت به دلیل اظهاراتش در مورد عدم تناسب قیمت خودرو با تورم به سازمان بازرسی کل کشور فراخوانده شد.

رییس شورای رقابت به دلیل اظهاراتش در مورد عدم تناسب قیمت خودرو با تورم به سازمان بازرسی کل کشور فراخوانده شد. یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: رییس شورای رقابت اخیراً در اظهاراتشان گفته بودند قیمت فعلی خودرو با نرخ تورم تناسب ندارد. وی گفت: قرار بود رییس شورای رقابت امروز با حضور در سازمان بازرسی کل کشور در مورد این اظهاراتشان توضیح بدهد. وی با بیان اینکه اظهارات آقای شیوا منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شده است، گفت: قیمت‌گذاری خودرو به این شکل است که قیمت قطعات اصلی خودرو از سوی خودروسازان اعلام و پس از بررسی‌های بانک مرکزی، نرخ تورم بخشی (صنعت خودرو) اعلام می‌شود و اعمال هرگونه کاهش یا افزایش قیمت، بر اساس همین نرخ تورم بخشی اعلامی از سوی بانک مرکزی انجام می‌شود.

این مقام آگاه افزود: بر همین مبناست که مشخص می‌شود هر خودرویی باید چه میزان افزایش یا کاهش قیمت داشته باشد؛ در سال گذشته در دو بازه بهار و تابستان، در مورد قیمت‌گذاری خودرو اقدام شد، اما با توجه به شرایط خاصی که درباره نحوه قیمت‌گذاری خودرو در نیمه دوم سال گذشته مطرح شد، موضوع قیمت‌گذاری سه ماهه لغو و این موضوع به ابتدای سال ۱۴۰۰ موکول شد که متناسب با آن، اقدامات لازم بعدی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اظهارات رییس شورای رقابت منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شد، سازمان بازرسی کل کشور از منظر حقوق عامه به موضوع ورود کرده و آقای شیوا را جهت ارایه توضیح به این سازمان فراخوانده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران