شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام احیا و حمایت از یک‌هزار و 240 بنگاه تولیدی را برای سال 1400 هدف‌گذاری کرده است. مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود:

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام احیا و حمایت از یک‌هزار و 240 بنگاه تولیدی را برای سال 1400 هدف‌گذاری کرده است. مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: بنیاد در سال جدید سرمایه‌گذاری در یک‌هزار و 240 بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار داده که احیای واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل در اولویت است. امیرحسین مدنی که در مراسم افتتاح فاز توسعه شرکت عطار الکتریک در استان خراسان رضوی سخن می‌گفت، ادامه داد: بنیاد برکت تا پایان سال 99 در 742 واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ سرمایه‌گذاری کرده است که این تعداد با توجه به نام‌گذاری سال 1400 به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب به حدود 2 هزار واحد تولیدی خواهد رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت سرمایه‌گذاری این بنیاد در سال جاری را در بخش احیا و توانمندسازی این واحد‌های تولیدی، 6 هزار میلیارد ریال اعلام و تاکید کرد: با این میزان سرمایه‌گذاری بیش از 20 هزار میلیارد ریال سرمایه‌های راکد مردمی احیا و به این ترتیب بیش از 10 هزار نفر به شکل مستقیم و 40 هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به‌کار خواهند شد. وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با سرمایه‌گذاری 2 هزار و 500 میلیارد ریالی بنیاد برکت، 130 واحد تولیدی به ارزش حدود 10 هزار میلیارد ریال به چرخه تولید کشور وارد و 7 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه مردمی و کارآفرینان احیا و بیش از 10 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد. مدنی اظهار داشت: بنیاد برکت تا پایان سال گذشته در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارایه تسهیلات و پشتیبانی از 742 بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 211 هزار متقاضی اشتغال شده است. 66 هزار و 750 میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742 بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282 بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران