شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایلنا |نایب رییس بنیاد ملی گندمکاران ایران با اشاره به توقف تشکیل جلسه شورای تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از ارسال نامه به دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و رییس مجلس برای تشکیل این شورا

سرنوشت تعیین نرخ  خرید تضمینی گندم چه شد؟ 

ایلنا |نایب رییس بنیاد ملی گندمکاران ایران با اشاره به توقف تشکیل جلسه شورای تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از ارسال نامه به دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و رییس مجلس برای تشکیل این شورا و تعیین تکلیف قیمت گندم خبر داد. علی‌قلی ایمانی با اشاره به توقف تشکیل جلسه شورای تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی اظهار کرد: دولت از تشکیل جلسه شورا تمکین نمی‌کرد به همین دلیل بنیاد ملی گندمکاران وارد عمل شد و با ارسال نامه این تخلف مغایر با قانون را به اطلاع مراجع ذی صلاح حاکمیت رساند. وی ادامه داد: بنیاد ملی گندمکاران نامه‌های جداگانه به دفتر بازرسی مقام معظم رهبری، رییس مجلس و همچنین کمیسیون کشاورزی مجلس ارسال کرد و نسبت به نتایج منفی تمکین نکردن دولت از قانون و عدم تشکیل شورای قیمت گذاری تذکر داد. به گفته ایمانی؛ در نهایت 6 نفر از اعضای شورا به اجبار اعلام کردند اگر دولت اجازه تشکیل جلسه ندهد و اعضای دولتی شورا از حضور در جلسه خودداری کنند، خودشان به‌طور مستقل قیمت‌های مصوب محصولات از جمله گندم را تعیین و اعلام خواهند کرد. وی یادآور شد: طبق قانون شورا می‌تواند با حضور 6 نفر از اعضا تشکیل جلسه داده و به تعیین قیمت محصولات کشاورزی بپردازد و آنها را مصوب کند. ایمانی افزود: این اقدامات منتج به قول کتبی وزیر برای تشکیل جلسه در روز دوشنبه 23 فروردین شد تا قیمت محصولات کشاورزی که مهم‌ترین آن گندم است، تعیین و اعلام شود. وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر برداشت گندم در برخی از استان‌های جنوبی آغاز شده است، اظهار کرد: کشاورزان در حال برداشت محصول هستند، اما همچنان از قیمت آن در سال جاری بی‌اطلاع هستند، این امر نگرانی آنها را به دنبال داشته است. ایمانی قیمت مورد تایید و قبول کشاورزان را بیش از 5 هزار تومان برای هر کیلوگرم گندم عنوان کرد. وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم کاه گندم 2 هزا رو 500 تومان هر کیلوگرم سبوس گندم 5 هزار تومان است. پس با این شرایط، قیمت 5 هزار تومان برای گندم خواسته منطقی است که انحراف آن از مسیر فروش دولتی از تامین ذخایر استراتژیک کشور جلوگیری می‌کند.

کاهش ١۵ تا ٢٠ درصدی قیمت تخم‌مرغ 

نایب رییس اتاق اصناف اهواز از کاهش ١۵ تا ٢٠ درصدی قیمت تخم‌مرغ در بازار خبر داد. غلامعلی گلزار در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت مرغ و تخم مرغ در بازار، اظهار کرد: به‌رغم افزایش قیمت برخی کالاها، قیمت تخم‌مرغ ١۵ تا ٢٠ درصد کاهش یافته است و هر کارتن تخم‌مرغ، بین ١۶۵ تا ١٧٠ هزار تومان قیمت دارد. وی افزود: در خصوص مرغ نیز مقرر شده است که روزانه ٣۵٠ تن مرغ در بازار اهواز توزیع شود تا دیگر برای مرغ، کمبودی احساس نشود. نایب رییس اتاق اصناف اهواز درباره مرغ‌های منجمد وارداتی و نحوه توزیع آن در ماه رمضان نیز تصریح کرد: حدود ۵٠ هزار تن مرغ منجمد به کشور وارد شده است که بر اساس ضوابط، برای هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته می‌شود تا اگر احیانا کمبودی در خصوص مرغ به وجود بیاید، مرغ منجمد در بازار جایگزین شود.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران