شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بر اساس تصمیم گرفته شده در نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، تا اطلاع ثانوی عرضه مرغ تکه‌ای (قطعه شده) در کلیه واحدهای صنفی ممنوع اعلام شد.

فروش مرغ تکه‌ای ممنوع شد

بر اساس تصمیم گرفته شده در نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، تا اطلاع ثانوی عرضه مرغ تکه‌ای (قطعه شده) در کلیه واحدهای صنفی ممنوع اعلام شد. طبق ابلاغیه اتاق اصناف ایران، بر اساس بند ۲ مصوبات نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، ممنوعیت عرضه مرغ قطعه‌بندی شده یا عرضه مرغ قطعه شده با طعم‌های مختلف توسط واحدهای صنفی صادر شد.در این راستا صرفا واحدهای صنعتی منتخب مجاز به بسته‌بندی مرغ قطعه شده بوده و بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان، واحدهای بسته‌بندی بزرگ را به‌طور مستمر پایش و حجم تولید آن به‌طور پیوسته رصد خواهند کرد تا از سقف مصوب قرارگاه استانی تجاوز نکند. در این خصوص برخورد با متخلفان این مصوبه از روز شنبه ۱۴ فروردین به‌شدت اجرا خواهد شد و نظارت و بازرسی توسط نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و اتاق‌های اصناف و سایر نهادهای مسوول برای اجرای دقیق دستورالعمل ابلاغی در دستور کار قرار گرفته است.

تخصیص سپرده‌ بانک‌های مناطق آزاد برای تامین مالی بنگاه‌ها 

تخصیص حداقل ۵۰ درصد سپرده‌های هر یک از بانک‌های مستقر در مناطق آزاد به تامین مالی واحدهای تولیدی و فعالین اقتصادی همان منطقه از مهم‌ترین توافق انجام شده در نشست مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی و رییس کل بانک‌ مرکزی بود. در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰، «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» به منظور پشتیبانی و حمایت مالی از فعالین اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی توافقاتی صورت گرفت. اصلاح رویه «رفع تعهد ارزی» در مناطق ویژه با هدف تسهیل، تسریع و مانع زدایی فعالیت فعالین اقتصادی در مناطق از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود که مقرر شد؛ به منظور کاهش بروکراسی، کاهش مراحل رفع تعهد ارزی، کاهش زمان و هزینه‌های مترتب برای فعالین، مستندات رفع تعهد ارزی پس از تایید سازمان منطقه مربوطه، مستقیما به بانک عامل ارایه شود. همچنین در خصوص «تخصیص و تامین ارز» برای فعالیت واحدهای تولیدی و بازرگانان، در این نشست مقرر شد هماهنگی لازم بین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد و دبیرخانه شورای عالی به منظور رفع موانع، اولویت‌های مناطق را به این وزارتخانه اعلام کند. هماهنگی برای تامین تضامین لازم به منظور استفاده از منابع مالی خارجی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود. همچنین اصلاح مصوبه تاسیس «بانک آف ـ شور» به منظور تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تاسیس این بانک‌ها و صدور «مجوز تاسیس صرافی دیجیتال / صرافی رمز ارز در مناطق آزاد» موضوعات دیگری بود که در این نشست مطرح شد. در این نشست ضروری دانسته شد تا شرایط ویژه‌ای از طریق بانک مرکزی برای مناطق آزاد به منظور تاسیس بانک آف ـ شور در نظر گرفته شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران