شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا |وزیر صمت گفت: برای تأمین مرغ در ماه مبارک رمضان مجوز واردات ۵۰ هزار تن مرغ برای شرکت پشتیبانی امور دام صادر شده است.

۵۰ هزار تن مرغ وارد می‌شود

شاتا |وزیر صمت گفت: برای تأمین مرغ در ماه مبارک رمضان مجوز واردات ۵۰ هزار تن مرغ برای شرکت پشتیبانی امور دام صادر شده است. علیرضا رزم حسینی در نشست فوق‌العاده دیروز کمیسیون‌های صنایع و معادن، کشاورزی و اقتصادی مجلس در خصوص تمهیدات انجام شده برای بازار شب عید و ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: جهاد کشاورزی مسوولیت تأمین مرغ در کل کشور را بر عهده دارد و وزارت صمت بر اساس وظیفه ابلاغ شده، مرغ را از کشتارگاه بر اساس مصرف و نیاز تحویل می‌گیرد تا در شبکه تشکل‌ها، اصناف و فروشگاه‌های سراسر کشور توزیع کند. وی تصریح کرد: در تنظیم هر چه بهتر بازار، هماهنگی و تعامل تمامی دستگاه‌های مرتبط و ذیربط حائز اهمیت است. وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برای تأمین مرغ در ماه مبارک رمضان مجوز واردات ۵۰ هزار تن مرغ برای شرکت پشتیبانی امور دام صادر شده است تا در کنار تولید داخل بتوانیم بازار را تنظیم کنیم.

خطر تشکیل اوپک زعفران!

ایلنا|عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران از بازی جدید وارداتچی‌ها برای تامین ارز از طریق صادرات زعفران خبر داد و نسبت به تشکیل بدون برنامه و سیاست‌گذاری اوپک زعفران هشدار داد. علی حسینی با اشاره به افزایش صادرات زعفران در سالجاری اظهار کرد: آمار گمرک نشان از افزایش 35 درصدی صادرات زعفران در ماه‌های اخیر دارد، اما با نگاه کارشناسی متوجه خواهیم شد که اتفاقی در حال رخ دادن است به زیان بازار صادراتی این محصول مزیت‌دار است. به گفته وی؛ برخی از تجار برای تامین ارز واردات کالاهای پرسود، دست به فروش زعفران در بازار جهانی با قیمت نازل زده‌اند. حسینی تصریح کرد: این افراد زعفران را در بازار جهانی با قیمت داخل کشور عرضه می‌کنند تا از ارز آن برای واردات کالاهای پر سود و منفعت بهره‌ ببرند. وی گفت: این افراد سودجو در خواب غفلت مسوولان، حتی برای آن نیز آگهی می‌کنند و با تبلیغات قیمت زعفران کشور را نزولی کرده‌اند. حسینی از پیشنهاد تشکیل اوپک زعفران خبر داد و گفت: برخی به دنبال تشکیل نهادهای جدیدی هستند تا از طریق آن بتوانند به مقاصد خود دست پیدا کنند وی افزود: تشکیل اوپک زعفران برای ما هیچ منفعتی ندارد و تنها موجب می‌شود که اطلاعات تولید کشور در اختیار رقبا قرار بگیرد. حسینی توصیه کرد به جای تشکل نهاده‌های جدید به دنبال ایجاد صنایع فرآوری و توسعه بازار خارجی باشیم تا این محصول ارزشمند به صوت فله‌ای از کشور خارج نشود و ارزش افزوده آن نصیب خودمان شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران