شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تسنیم| پیرو تاکید مقام معظم رهبری و برای تامین اقلام مورد نیاز بازار داخل و ایجاد تعادل در قیمت‌ها، طرح محدودیت‌های صادراتی میوه تا پایان ماه مبارک رمضان در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار دارد.

محدودیت‌های صادراتی میوه کلید خورد 

تسنیم| پیرو تاکید مقام معظم رهبری و برای تامین اقلام مورد نیاز بازار داخل و ایجاد تعادل در قیمت‌ها، طرح محدودیت‌های صادراتی میوه تا پایان ماه مبارک رمضان در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار دارد. عباس قبادی در پایان جلسه هدفمند کردن توزیع اقلام شب عید و حذف واسطه‌ها که در پی گلایه‌های مقام معظم رهبری از گرانی‌ها برگزار شد، افزود: این جلسه با همه عواملی که در تولید، عرضه و توزیع میوه نقش دارند انجام شد؛ مقرر شد به دو شیوه عرضه انجام شود؛ ابتدا روشی که در بازار حکمفرماست و عرضه‌کنندگان میوه را از میدان تره‌بار خرید می‌کنند و در فروشگاه‌ها عرضه می‌کنند. قبادی گفت: در روش دوم مقرر شد بخشی از باغداران مکان‌هایی را در تهران و سایر استان‌ها که در اختیارشان قرار داده می‌شود میوه را به‌صورت مستقیم بین مردم عرضه کنند که موجب حذف واسطه‌ها می‌شود و تولیدکنندگان مستقیم کالا را به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کنند. وی اضافه کرد: امروز بازدیدی از نقاطی که برای این کار در نظر گرفته شده، انجام شد و مقرر شد در 80 نقطه از شهر تهران و شهرستان‌های اطراف از طریق میادین میوه و تره‌بار مکان‌های مناسبی در اختیار اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و باغداران برای عرضه میوه قرار گیرد. قبادی گفت: این برنامه‌ها می‌توانند تأثیر خوبی در قیمت سیب و پرتقال و سایر اقلام مصرفی داشته باشد. وی اضافه کرد: در موضوع میوه به‌دنبال فراوانی، مکان‌های گسترده عرضه و حذف واسطه‌ها هستیم تا قیمت میوه را کاهش دهیم. قبادی ادامه داد: از 21 اسفند توزیع میوه با اعلام ستاد‌های تنظیم بازار در سراسر کشور شروع می‌شود و امیدواریم شرایط توزیع میوه در این ایام نیازی به مداخله ما نداشته باشد. قبادی درباره عرضه و قیمت گوشت گفت: در توزیع گوشت قرمز گزارش نامناسبی نداریم و توزیع گوشت قرمز شرایط عادی دارد و مقرر شد تولیدات از داخل تأمین شود و نیازی به واردات نداشته باشیم.

جهش تولید محقق شد

در این خصوص علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت پس از افتتاح یک واحد نساجی درحاشیه سفر به اردبیل اظهار داشت: علی رغم همه محدودیت‌های ناشی از کرونا و تحریم‌ها اما با تکیه بر برنامه راهبردی توسعه صنعت نساجی و پوشاک، در حال حاضر کارخانه‌های این حوزه چند شیفته کار می‌کنند. وی در خصوص افتتاح ریسباف ابریشم آرتا نیز گفت: این کارخانه ۱۰ سال به علت بدهی بانکی، غیر فعال بوده است که توسط یک کارآفرین از طریق مزایده مجدداً فعال و به چرخه تولید بازگشته است. وزیر صمت، همکاری و تعامل تمامی ارکان حکومتی، دادگستری، نمایندگان مجلس، استاندار را برای راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی برای اشتغال‌آفرینی مثمر ثمر دانست. رزم‌حسینی در خصوص افتتاح واحد تولید‌ام دی اف در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل نیز گفت: در حوزه‌ام دی اف نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشور وجود دارد و کارخانه‌ها در حال توسعه و راه‌اندازی طرح‌های توسعه‌ای خود هستند. وی افزود: امسال ۴۸ واحد تولیدی راکد و غیر فعال در استان اردبیل به چرخه تولید بازگشته‌اند. وی همچنین تصریح کرد: جهش تولید مورد توجه مقام معظم رهبری، امسال علی‌رغم همه محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه، محقق شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران