شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایرنا| مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از میانگین روزانه صادرات یکهزار تن مرکبات استان به خارج از کشور در فصل برداشت سال جاری خبر داد و گفت

یکصد هزار تن مرکبات  امسال از مازندران صادر شد

ایرنا|  مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از میانگین روزانه صادرات یکهزار تن مرکبات استان به خارج از کشور در فصل برداشت سال جاری خبر داد و گفت که در مجموع امسال تاکنون یکصد هزار تن مرکبات استان صادر شده که ۳۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. هادی ایزدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود که این میزان صادرات عمدتا مربوط به نارنگی و پرتقال است که بیشتر به کشورهای همسایه صادر شده است.  صادرات مرکبات مازندران همه ساله از آغاز فصل برداشت شروع می‌شود و تا اردیبهشت ماه سال بعد ادامه می‌یابد. نارنگی مازندران شهریور به مرحله برداشت می‌رسد و از همان زمان هم صادر می‌شود. برداشت پرتقال هم بسته به نوع زودرس یا دیررس از آبان شروع می‌شود و تا اواخر بهمن ادامه می‌یابد. بخشی از مرکبات برداشت شده استان در انبارها ذخیره سازی می‌شود تا در فرصت مناسب قیمتی به بازار داخلی و خارجی عرضه شود. مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه پارسال در مجموع ۱۵۰ هزار تن مرکبات در بازه زمانی آبان ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ از مازندران صادر شده بود، گفت: ولی امسال از آبان ماه تاکنون روزانه ۵۰ کانتینر ۲۰ تنی مرکبات از استان صادر می‌شود که ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته است. وی با بیان اینکه نیمی از مرکبات صادر شده از مازندران انواع نارنگی به ویژه از گونه «انشو» بوده است، افزود: از آن جایی که در یک دهه اخیر در اجرای اصلاح و احیاء باغ‌های مرکبات کاشت ارقام مختلف نارنگی کیفی شامل «انشو »، «پیج»، «کلمانتین »، «یافا»و «یونسی» مورد توجه قرار گرفت.

آمادگی بیش از 370 واحد تولیدی برای تامین مالی بازار سرمایه 

شاتا| معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 375 واحد صنعتی و معدنی تاکنون آمادگی خود را برای تامین مالی از طریق حضور در بازار سرمایه و یا انتشار اوراق اعلام کردند. سعید زرندی در جلسه کارگروه تامین مالی و سرمایه‌گذاری، بیان کرد: این اقدامات در راستای تقویت و تعمیق بازار اولیه در بازار سرمایه انجام شده است که منابع و نقدینگی جامعه را به سمت بخش حقیقی اقتصاد و تولید سوق می‌دهد و می‌تواند باعث ثبات و رونق بازار ثانویه نیز باشد. وی افزود: با حمایت و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون 80 شرکت تأییدیه هیات پذیرش و مجوز سازمان بورس را برای تامین مالی در بازار سرمایه از طریق عرضه سهام و یا انتشار اوراق بدهی دریافت کردند.  اوگفت: 200 شرکت نیز تاکنون قراردادهای خود را با نهادهای تامین مالی برای استفاده از این روش‌ها امضا کردند.  

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران