شماره امروز: ۵۴۷

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صمت:

| | |

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با بیان اینکه عرضه و تولید ورق‌های فولادی در کشور با هم همخوانی ندارد گفت: یکی از اهداف شیوه‌نامه جدید فولاد،

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با بیان اینکه عرضه و تولید ورق‌های فولادی در کشور با هم همخوانی ندارد گفت: یکی از اهداف شیوه‌نامه جدید فولاد، واقعی‌سازی قیمت برای مصرف‌کننده است. کیوان گردان مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع چالش‌های پیش روی صنعت لوازم خانگی گفت: همه تولید کنندگان موظف هستند تمام فاکتورهای خود را در سامانه تجارت ثبت کنند و این به شفاف‌سازی و ارایه سهمیه عادلانه کمک خواهد کرد.وی افزود: شرکت‌ها و واحدهای تولیدی باید صورت‌های مالی سالیانه و فصلی خود را ارایه کنند و همه این اطلاعات ملاک سهمیه‌بندی قرار خواهد گرفت. گردان گفت: همه موضوعات همسو است و همه این موارد از صورت‌های مالی تا میزان تولید به شفاف‌سازی کمک می‌کند. وی گفت: از تیر ماه بازار رصد می‌شد تا با واقعی سازی، مشکلات تولید و عرضه رفع شود. گردان افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد عرضه و تولید ورق‌های فولادی در کشور با هم همخوانی ندارد. وی گفت: سهمیه‌های واحدهای تولیدی بعد از بازنگری‌ها تغییر کرد. گردان افزود: شیوه نامه دولت و مسیر رفته شده بر اساس این شیوه‌نامه برای شفافیت بیشتر است. وی گفت: رقابت را کوچک کردیم تا متناسب با واحدهای تولیدی میزان عرضه هم لحاظ شده باشد.

عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: با شیوه نامه جدید در قیمت فروش اتفاق خاصی نمی‌افتد مگر اینکه در عرضه اتفاق خاصی افتاده باشد. زنجیره تأمین فولاد باید اصلاح شود. وی گفت: بخش توزیع ورق به معاونت سرمایه آمده است، اما صنایع بالادستی در بخش دیگر مانده است که این بخش‌ها باید ادغام شوند. وی افزود: وزارت صمت باید حرف‌های بخش خصوصی را هم بشنود. هاشمی افزود: شیوه‌نامه جدید بدون نظارت جدی الزاماً جواب نخواهد داد نه اینکه این شیوه‌نامه مفید نباشد؛ بر اساس این شیوه‌نامه بخشی از مصرف کننده‌های کاذب از زنجیره دریافت حذف می‌شوند. وی گفت: در صنایع لوازم خانگی نباید گذشته نگر باشیم امسال هر چیزی اتفاق افتاده باید ملاک باشد. قرار دادن سال ۹۷ به عنوان ملاک ارزیابی عادلانه نیست. حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی هم گفت: قبل از شیوه نامه جدید وضع فولاد و لوازم خانگی خوب نبود، اما بعد از اجرای شیوه‌نامه جدید وضع شفاف شده است. قبل از این شیوه نامه وضع توزیع فولاد واقعاً اسفناک بود. وی گفت: شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد خدمت بزرگی به صنایع پایین دستی کشور بود. غزنوی افزود: قدم اول شیوه‌نامه است و می‌تواند شرایط عادلانه را در صنایع فولاد جاری کند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران