شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مهر |نایب‌رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: بعد از مصوبه شورای رقابت بازار دچار هیجان شد و قیمت‌ها ۵ تا ۱۰ میلیون گران شد اما طی دو روز گذشته روال دوباره به حالت قبل بازگشت.

بازار خودرو از تب و تاب افتاد

مهر |نایب‌رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: بعد از مصوبه شورای رقابت بازار دچار هیجان شد و قیمت‌ها ۵ تا ۱۰ میلیون گران شد اما طی دو روز گذشته روال دوباره به حالت قبل بازگشت. نعمت‌الله کاشانی نسب در مورد وضعیت کنونی بازار خودرو اظهار داشت: پس از انتشار مصاحبه رییس شورای رقابت و اظهارات وزیر صمت در مورد قیمت خودرو، بازار هفته گذشته دچار تب و تاب شد و قیمت‌ها بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت. وی افزود: با وجود اینکه خریدار به بازار آمده بود اما فروشندگان به امید افزایش قیمت‌ها خودرو نمی‌فروختند. به دلیل تفسیرهای غلط فروشندگان تصور می‌کردند قیمت خودرو تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد از این رو از فروش امتناع می‌کردند. کاشانی نسب ادامه داد: یک جو روانی طی هفته گذشته در بازار به وجود آمده بود و معاملات را هیجانی کرده بود. اما از اواخر هفته گذشته و ابتدای این هفته اوضاع در بازار خودرو به روال قبل بازگشته است. وی گفت: نکته جالب اینکه هم‌اکنون فروشندگان به دنبال خریدار هستند، اما مردم فقط در بازار قیمت‌ها را می‌پرسند و اقدام به خرید نمی‌کنند. در واقع روال خرید و فروش نیز همچون ماه‌های گذشته قفل است. وی افزود: قیمت‌ها در بازار به قیمت‌های قبل از این هیجانات یعنی حدود ۸ روز پیش بازگشته است و به عنوان مثال پراید که طی هفته گذشته ۱۰۳ تا ۱۰۴ میلیون تومان شده بود، امروز دوباره ۱۰۰ میلیون تومان شد. کاشانی نسب در مورد چشم‌انداز قیمت‌ها نیز تصریح کرد: در حال حاضر بازار خودروی کشور قابل پیش بینی نیست و این موضوع به نرخ ارز بسیار وابسته است. همین ثبات قیمت‌ها که حدود یک ماه است به وجود آمده نیز به دلیل ثبات نرخ دلار است. باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقی می‌افتد.

بررسی مجدد تمدید  کارت‌های الکترونیک  مرزنشینان 

با توجه به اهمیت نقش تعاونی‌های مرزنشینان به عنوان سفیران ساکن خطوط مرزی و نقش عمده‌ای که در امنیت و توسه پایدار منطقه ایفا می‌کنند، در دیدار اخیر رییس اتاق تعاون با وزیر صنعت، معدن و تجارت، تمدید کارت‌های الکترونیک اعضای مرزنشین مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تعاونی‌های مرزنشینان از دیرباز به مثابه گروهی متمایز از دیگر عوامل بازرگانی خارجی مطرح بوده‌اند. با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه این تعاونی‌ها در اقتصاد، در دیدار اخیر علیرضا رزم حسینی وزیر صمت با بهمن عبداللهی رییس اتاق تعاون، تمدید کارت‌های الکترونیک اعضای مرزنشین به مدت ۲ سال به علت عدم استفاده در سال‌های گذشته مطرح و مقرر شد مورد بررسی قرار گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران