شماره امروز: ۵۴۷

دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار کشور مطرح کرد

| | |

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ذخایر خوب استراتژیک مواد اولیه مورد نیاز روغن گفت: 700 تا 800 هزار تن مواد اولیه تولید روغن در کشور موجود یا در حال حمل به کشور یا ترخیص از گمرکات است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ذخایر خوب استراتژیک مواد اولیه مورد نیاز روغن گفت: 700 تا 800 هزار تن مواد اولیه تولید روغن در کشور موجود یا در حال حمل به کشور یا ترخیص از گمرکات است. عباس قبادی در گفت‌وگو با «خبرگزاری فارس» و در پاسخ به سوالی در مورد تنظیم بازار روغن؛ گفت: وضعیت ذخایر استراتژیک روغن خام مورد نیاز کشور بسیار خوب است و مشکلی برای تامین روغن مورد نیاز کشور وجود ندارد.  

وی افزود: مسائل و مشکلاتی که در مورد تامین روغن مورد نیاز بخش خانوار وجود داشت تا حدود بسیار زیادی رفع شده است و اکنون روغن مورد نیاز خانوار به‌طور منظم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود. وی با بیان اینکه البته ممکن است هنوز در برخی از مغازه‌های سطح شهر روغن موجود نباشد، گفت: اما با اقدامات انجام شده به زودی تامین روغن مورد نیاز مردم به‌صورت کامل انجام می‌شود.

قبادی اظهار داشت: فرآیند واردات، ترخیص و توزیع در بین کارخانجات و تولید روغن فرآیندی زمان بر است اما با توجه به اقدامات انجام شده در هفته‌های اخیر و با توجه به روند ترخیص مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌های تولید‌کننده روغن بازار روغن قطعا به‌زودی شرایط عادی خود را باز خواهد یافت. معاون وزیر صنعت بیان داشت: مسائل و مشکلات تامین روغن در بخش صنف و صنعت نیز در حال رفع شدن است و اقدامات بسیار خوبی برای تامین روغن این بخش انجام شده و بخش قابل توجهی از مشکلات این بخش حل شده است.

 وی گفت: حدود 700 تا 800 هزار تن مواد اولیه تولیدروغن خام در کشور موجود یا در حال ترخیص از گمرکات یا در حال حمل به سمت کشور است بنابراین هیچ نگرانی بابت تامین مواد اولیه   روغن کشور وجود ندارد. وی در مورد فروش اجباری کالا در کنار روغن بیان داشت: این موضوع از نظر ما تخلف است و هر گزارشی که در این مورد به ما ارایه شود را پیگیری  و با آن به‌شدت برخورد خواهیم کرد.

 قبادی اظهار داشت: ویزیتورهای کارخانه‌ها و سایر فروشندگان و عرضه‌کنندگان از فروش اجباری کالا در کنار روغن به‌شدت پرهیز کنند، زیرا این کار تخلف است و قطعا در صورت دریافت هر نوع گزارشی در این رابطه پیگیری‌های دقیقی از سوی سازمان حمایت انجام خواهد شد و به صورت قانون به این مساله رسیدگی می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران