شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تأمین اکسیژن بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی توسط فولاد مبارکه به‌صورت رایگان انجام گرفت.در جلسه‌ای با حضـــور اعضــای شورای تأمین شهرستان مبارکه و مدیرعامل فولاد مبارکه بر توسعه همکاری‌های طرفین به‌منظور توسعه پایدار منطقه تأکید شد.

تأمین اکسیژن بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی توسط فولاد مبارکه به‌صورت رایگان انجام گرفت.در جلسه‌ای با حضـــور اعضــای شورای تأمین شهرستان مبارکه و مدیرعامل فولاد مبارکه بر توسعه همکاری‌های طرفین به‌منظور توسعه پایدار منطقه تأکید شد.مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: جایگاه فولاد مبارکه جایگاه ملی است، اما این امر هیچگاه باعث نشده ایفای نقش منطقه‌ای شرکت تحت تأثیر قرار گیرد. فولاد مبارکه به‌خوبی از اهمیت تعامل با شهرستان آگاهی دارد و در عمل هم نشان داده است که با مسوولان و نهادهای شهرستان همکاری و همراهی خوبی داشته است. فولاد مبارکه معتقد است تمامی تعاریف قانونی باید مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود؛ چون ارتباطات منطقه‌ای به ما کمک می‌کند کارمان را درست‌تر انجام دهیم. تعامل و رفاقت و صمیمیت و همکاری از جمله شعارها و اهداف و وظایف مدیریت فولاد مبارکه است. وی در خصوص پیشنهاد پروژه احداث کارخانه بازیافت گفت: این پروژه باید توجیه داشته باشد و میزان مواد باید به حد کافی برسد.باید منطقه‌ای عمل شود تا کارخانه توجیه اقتصادی داشته باشد. ازآنجاکه بازیافت زباله‌‌تر می‌تواند به بهبود بهداشت و محیط‌ زیست منطقه کمک کند، فولاد مبارکه بدون اینکه دنبال سود و مشارکت باشد و عمدتا با هدف بهبود فرآیندهای زیست‌محیطی و کمک به توسعه پایدار، این طرح را مورد مطالعه قرار خواهد داد.وی در خصوص پیشنهاد استفاده از سرباره‌های فولاد مبارکه در تولید جداول بتنی برای شهرداری‌ها نیز گفت: این شرکت هیچ مشکلی با این طرح ندارد، ولی باید به خاطر داشته باشیم در حوزه نحوه استفاده از سرباره، سازمان تحقیقات مسکن متولی امر است که قانون به او اجازه داده بخشنامه صادر کند و متقاضیان می‌توانند از این سرباره برای زیرسازی و جاده‌سازی استفاده کنند. اگر شهرداری‌های منطقه بخواهند و بتوانند از سرباره استفاده کنند، فولاد مبارکه هیچ مشکل ندارد، ولی برای کاربری که در این جلسه مطرح شد و برای قانونی شدن آن فقط مرکز تحقیقات تهران اجازه دارد پیگیر این مساله باشد.نظر مثبت فولاد مبارکه در زمینه توسعه گردشگری منطقه و حل مسائل ترافیکی شهرستان از دیگر مباحثی بود که مدیرعامل شرکت در این جلسه، ضمن ارائه راه‌حل، به آنها پرداخت.وی تصریح کرد: فولاد مبارکه جایگاهی ملی دارد؛ بنابراین انتظار می‌رود در برخورد با مسائل این شرکت با نگاه محلی رفتار نشود. برداشت آب این شرکت در سال ۱۳۷۲ که ۲.۳ میلیون تن تولید داشته است. 

سرهنگ محمدی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مبارکه نیز با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در جامعه اظهار داشت: مجموعه فولاد مبارکه مجموعه‌ای بسیار عظیم و گسترده است و التزام‌بخشی به این مجموعه از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین دلیل نباید چرخ تولید فولاد مبارکه به هر دلیل از جمله مباحث امنیتی متوقف گردد، چراکه در این صورت شاهد وارد آمدن لطمات جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور خواهیم بود.ابوالحسنی، رییس دادگســتری شهرســتان مبارکه نیــز با تأکیــد بر لزوم همکاری‌های هرچه بیشتر فولاد مبارکه در پشتیبانی و حمایت از ثبات و امنیت منطقه گفت: مساعدت‌های فولاد مبارکه به کارگاه‌های اشتغال‌زایی زندان اسدآباد در نوع خود شایسته قدردانی است. این اقدامات نه‌تنها برای زندانیان و خانواده‌های ایشان، که در اصل برای کل جامعه مفید است و برای مدیریت و کارکنان این شرکت خیرات و مبرات خاص خود را در پی دارد و مصداق باقیات‌الصالحات است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران