شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تسنیم |دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: در بحث روغن یک وقفه‌ای در تولید به وجود آمده که از هفته گذشته تقریباً با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال حل شدن است و تا پایان هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت.

تسنیم |دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: در بحث روغن یک وقفه‌ای در تولید به وجود آمده که از هفته گذشته تقریباً با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال حل شدن است و تا پایان هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت. عباس قبادی در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران گفت: مصوب شد 30 هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر کشور در سطح استان‌ها با قیمت تحویل به فروشگاه‌ها 17 هزار تومان و برای مصرف کننده 18 هزار و 500 تومان توزیع شود.

وی افزود: در بحث برنج تزریق 30 هزار تن به بازار حتماً تأثیرگذار خواهد بود و استان‌ها می‌توانند نسبت به تحویل برنج اقدام کنند. وی گفت: گزارش‌های مربوط به 100 قلم کالا در این نشست مطرح شد و نسبت به ماه گذشته غیر از یکی، دو قلم کالا در اکثر کالا‌ها ثبات نسبی قیمت را در بازار شاهد هستیم. 

قبادی همچنین افزود: بخشی از کالا‌های رسوبی هم در گمرک با تلاش‌هایی که انجام شد مصوب شد که از فردا با حداقل تشریفات ترخیص شوند. دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: این کالا‌ها شامل کالا‌های اساسی و واسطه‌ای است که ورود آنها به بازار تأثیرگذار خواهد بود. قبادی به موضوع روغن خوراکی در کشور هم اشاره کرد و افزود: در بحث روغن یک وقفه‌ای در تولید به وجود آمده که از هفته گذشته تقریباً با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال حل شدن است و تا پایان هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت. وی مشکل تحویل روغن خام به کارخانه‌ها را یکی از دلایل به وجود آمدن این مشکل دانست و گفت: این مشکل حل شده و تولید در حال انجام است. قبادی به قیمت مرغ در بازار اشاره کرد و افزود: در بحث جوجه‌ریزی مشکلاتی وجود دارد و وقتی تولید کم باشد عرضه هم کم می‌شود. 

دبیر ستاد تنظیم بازار تاکید کرد: قرار شده مشکل مرغداران حل شود و جوجه‌ریزی افزایش یابد و هر چه به انتهای سال برسیم تولید مرغ بیشتر خواهد شد. وی گفت: همه دستگاه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله تأمین ارز و تخصیص آن باید کمک کنند تا مشکلات به حداقل برسد، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت هم در زمینه نظارت فعال خواهند بود تا مشکلی در بازار نداشته باشیم. دبیر ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت در مواد شوینده و محصولات لبنی را منتفی دانست و افزود: چون صادارت محصولات لبنی بیشتر شده و قیمت شیرخام هم برای کارخانه‌ها افزایش یافته نوساناتی را در بازار شاهد بودیم، اما قیمت کالا‌هایی که مشمول قیمت گذاری بودند هیچ تغییری نداشته است. قبادی گفت: قرار است در روز‌های آینده در مورد موضوع لبنیات تصمیم‌گیری شود، اما هرگونه افزایش قیمت برای محصولات لبنی منتفی است و مورد تأیید نمی‌باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران