شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا|وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ مهلت سه ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده خبر داد و گفت: مطابق قانون، معادنی که مدت طولانی در حبس بوده و غیرفعال است،

اختصاص منابع بانکی برای  احیای واحدهای  صنعتی  تعطیل

شاتا|وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ مهلت سه ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده خبر داد و گفت: مطابق قانون، معادنی که مدت طولانی در حبس بوده و غیرفعال است، پروانه بهره‌برداری آنها ابطال شده و آزادسازی می‌شود. علیرضا رزم حسینی در اولین جلسه شورای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط کنونی و مطابق با برنامه‌های پیشنهادی ارایه شده به مجلس شورای اسلامی، تامین کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز کشور و توجه ویژه به سفره مردم است که به دلیل اثرگذاری شاخص‌های کلان اقتصادی، با نوساناتی مواجه شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید از سفره مردم حراست و حفاظت شود، افزود: مسوولیت ذاتی وزارت صمت آن است که بتواند در کنار سایر دستگاه‌ها و نهادهای تصمیم‌گیر، تمام توان خود را نسبت به تامین کالاهای اساسی مورد نیاز سفره خانوار به کار گیرد. وی تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی است و همه باید همدل و هم هدف، به تامین معیشت مردم بپردازیم؛ در این مسیر باید همه دستگاه‌ها دست به دست هم دهند تا بتوان به موقع نیازهای مردم را تامین کرد. وی اظهار کرد: سامانه جامع تجارت از جمله تکالیفی است که رییس محترم جمهور بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داده است؛ باید توجه داشت که تکمیل این سامانه گام بزرگی در راستای کاهش زمان صدور مجوزها و جلوگیری از هرگونه رانت و فساد خواهد بود. رزم‌حسینی همچنین از برنامه‌ریزی برای اختصاص منابع بانکی جهت احیای واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: بانک صنعت و معدن منابع مورد نیاز برای احیا و فعال‌سازی واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه‌فعال را تامین خواهد کرد.

افزایش ۴۰ درصدی تقاضا  برای تخم‌مرغ  بسته‌ بندی  شده

ایلنا |دبیرکل کانون پرورش‌دهندگان مرغ تخم گذار اعلام کرد: شرکت‌های بسته‌بندی تخم‌مرغ تحت اختیار هستند و در سال 99 تولیدشان 2.5 برابر شده است یعنی تقاضای مردم حداقل 40 درصد نسبت به سال گذشته برای تخم‌مرغ بسته‌بندی افزایش پیدا کرده است. فرزاد طلاکش در مورد بازار تخم‌مرغ کشور اظهار داشت: نرخ مصوب تخم‌مرغ همان کیلویی 14500 تومان است که دانه‌ای حدود 960 تومان می‌شود اما نرخ تخم‌مرغ امروز دانه‌ای حدود 1100 تومان است. وی ادامه داد: تقاضا خوشبختانه افزایش پیدا کرده است. به دلیل نقش تخم‌مرغ در ایمنی کرونا سرانه مصرف در دنیا هم افزایش پیدا کرده است. برآورد ما این است که سرانه سالانه مصرف در ایران الان به بالای 210 عدد رسیده باشد، با اینکه تا سرانه سالانه 250 عدد که برای کشور ما استاندارد است فاصله داریم اما نسبت به پایان سال 98 که سرانه سالانه 206 عدد بود، افزایش پیدا کرده است. یکی از دلایل آن تاثیر تخم‌مرغ بر ایمنی بدن به خاطر ویتامین دی، سلنیوم و روی در آن است. وی درباره استفاده از تخم‌مرغ بسته‌بندی توضیح داد: سرانه مردم در مصرف بسته‌بندی تخم‌مرغ هم بالا رفته است، چراکه برای ایمنی بدن بهتر است که تخم‌مرغ بهداشتی به جای تخم‌مرغ فله‌ای مصرف شود. شرکت‌های بسته‌بندی ما تحت اختیار هستند، در سال 99 تولیدشان 2.5 برابر شده است یعنی تقاضای مردم حداقل 40 درصد نسبت به سال گذشته برای تخم‌مرغ بسته‌بندی افزایش پیدا کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران