شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا |مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت تاکید کرد: وزارت صمت هیچ بخشنامه‌ای در خصوص لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه نداشته و همان‌گونه که بارها تاکید شده،

پاسخ وزارت صمت به انتقاد گمرک 

شاتا |مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت تاکید کرد: وزارت صمت هیچ بخشنامه‌ای در خصوص لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه نداشته و همان‌گونه که بارها تاکید شده، این دفتر ضمن موافقت با تسهیل در واردات و عدم رسوب کالا در گمرکات کشور، آماده هرگونه همکاری با گمرک در این خصوص است. سعید عباسپور در مورد تقاضای گمرک برای اعلام نظر وزارت صمت در خصوص اینکه اگر وارد کننده‌ای در یک گروه کالایی واردات داشته و اگر جابه‌جایی در گروه‌های متفاوت داشت، آیا واردات بلامانع است یا نه، توضیح داد: با توجه به رویه جاری و قوانین و مقررات مربوطه، از جمله ضرورت اخذ تاییدیه‌های بانکی و مجوزها و استانداردهای مرتبط،  وزارت صنعت، معدن و تجارت صرفاً در این خصوص اعلام نظری اولیه داشته و بخشنامه‌ای صادر ننموده است. وی تصریح کرد: این اعلام نظر مبنایی برای تغییر رویه نمی‌باشد و حتماً رویه‌ جاری همچنان برقرار است و اگر نیاز باشد وزارت صمت اعلام نظر صریحی در این خصوص انجام دهد از طریق دفتر مقررات صادرات و واردات بخشنامه لازم را صادر و اعلام عمومی می‌کند. مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: متاسفانه گمرک اعلام نظر اولیه وزارت صمت را به عنوان بخشنامه تلقی و به واحدهای اجرایی خود ابلاغ نموده که هیچ‌گونه ضرورتی نداشته است. عباسپور گفت: با این حال و برای رفع موانع و مشکلات موجود در روند ترخیص کالاها در بنادر که مورد تاکید ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است؛ جلسه‌ای با گمرک برگزار می‌شود تا موارد احصا و به اتفاق نظر برسیم.

 تحویل نهاده‌های دامی منوط به عرضه در شبکه توزیع

شاتا |سخنگوی ستاد تنظیم بازار در خصوص کالارسانی نهاده‌ها به مرغداری‌ها و دامداری‌ها اعلام کرد: ستاد تنظیم بازار در اسفندماه سال گذشته مصوب کرد خروج همه نهاده‌های دامی از بنادر منوط به مجوز وزارت جهاد کشاورزی است. محمد رضا کلامی گفت: وزارت جهاد سامانه بازارگاه را راه‌اندازی کرده و در حال تکمیل آن است که در این سامانه مرغدار به صورت مستقیم نهاده را دریافت می‌کند. سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: این سامانه در حال رفع ایرادات و تکمیل شدن است و می‌تواند همه انحرافات ارز 4200 در نهاده‌ها را پوشش دهد و جلوی تخلفات گرفته شود. کلامی افزود: تکلیف تنظیم بازار این است که در این سامانه بین تحویل محصول نهایی و تحویل نهاده باید ارتباط ایجاد شود و به کسی نهاده دامی داده می‌شود که کالای خود را به دولت و شبکه تحویل بدهد که این کار قطعا حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده را تامین می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران