شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فارس| سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: طی دو مرحله 500 سایت و دامنه عرضه‌کننده کالاهای قاچاق در فضای مجازی شناسایی و برای اعمال قانون به مراجع مربوطه معرفی شده‌اند.

شناسایی ۵۰۰  سایت عرضه‌کننده کالای قاچاق 

فارس|  سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: طی دو مرحله 500 سایت و دامنه عرضه‌کننده کالاهای قاچاق در فضای مجازی شناسایی و برای اعمال قانون به مراجع مربوطه معرفی شده‌اند. حمیدرضا دهقانی‌نیا در مورد ممنوعیت فروش کالاهای قاچاق در فروشگاهای برخط گفت: در مرحله اول با همکاری تمام اعضا بیش از 300 دامنه و سایت عرضه‌کننده کالاهای قاچاق شناسایی شده که با برگزاری جلساتی با مسوولان این سایت‌ها گفت‌وگو انجام شد لذا پیرو این جلسات برخی اقدام به اصلاح و از عرضه کالاهای قاچاق در این سایت‌ها خودداری کردند.

دبیر ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: اما برخی دیگر همچنان به فعالیت خود در خصوص عرضه کالاهای قاچاق ادامه دادند که براین اساس این متخلفین را برای اعمال قانون به مراجع مربوطه معرفی کرده‌ایم. سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: پس از آن مرحله باز هم 200 سایت و دامنه عرضه‌کننده کالای قاچاق در فضای مجازی شناسایی شده است. دهقانی نیا بیان داشت: برخورد با کسب و کارهای اینترنتی متخلف در درجه اول از طریق کشف آن واحد متخلف انجام می‌شود و سپس در کارگروه مربوطه در ستاد موارد و دامنه‌هایی که اقدام به این کار در فضای مجازی کرده‌اند اعلام می‌شود، آنگاه این موارد و مصادیق مجرمانه در فضای مجازی به معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور معرفی شده و به عنوان کارگروه کشف مصادیق محتوای مجرمانه، برای تصمیم‌سازی به درگاه پرداخت به بانک مرکزی معرفی و همچنین برای تعلیق نماد اعتماد الکترونیکی به مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت معرفی می‌شوند و در نهایت نیز برای تعلیق کسب و کار به اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی معرفی می‌شوند.

رضا الفت نسب عضو هیات‌مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی درباره ممنوعیت فروش کالاهای قاچاق در فروشگاه‌های برخط گفت: 80 درصد کسب و کارهای اینترنتی در مورد عدم عرضه کالاهای قاچاق در فضای مجاز همکاری لازم را دارند. وی بیان داشت: این در حالی است کسب و کارهای عضو اتحادیه 1900 مورد است اما بیش از سی هزار فروشگاه اینترنتی دارای نماد الکترونیکی بدون جواز کسب داریم که ممکن است اقدام به عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی کنند. الفت بیان داشت: ضمن اینکه فضای مجازی فقط وب‌سایت نیست و شبکه‌های اینستاگرام و مزون هم وجود دارد که عرضه‌کننده کالاهای قاچاق در آنجا جولان می‌دهند.

قرار نیست تخم‌مرغ  گران‌تر شود

ایسنا| رییس سازمان صمت استان تهران درباره قیمت تخم‌مرغ گفت: روند تامین مواد اولیه برای واحدهای تولید تخم‌مرغ با ثبات نبوده و تولیدکنندگان معتقدند قیمت اعلام شده برای آنها مقرون به‌صرفه نیست که این موضوع در ستاد تنظیم بازار کشور در حال بررسی است. البته قرار نیست تخم‌مرغ گران‌تر شود، بلکه مقرر شده شرایط پشتیبانی از تولیدکنندگان برای ارایه قیمت‌های با ثبات تقویت شود. یدالله صادقی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، درباره جبران آسیب‌های تعطیلی واحدهای صنفی در پی شیوع ویروس کرونا گفت: ۱۴ رسته صنفی برای دریافت وام برای جبران خسارات ناشی از کرونا تعیین شده است، اما اصناف معتقدند این منابع کافی نیست و کارمزد آن زیاد است و امکان بازپرداخت آن با سود ۱۲ درصد را نیز ندارند. عده‌ای هم هنوز در صف دریافت در بانک هستند که مسوولیت اجرای آن وزارت کار، تعاون و رفاه تجتماعی است. ما پیگیری هستیم منابع تخصیص داده شده پرداخت شود، اما اقرار می‌کنیم منابع محدود است و تناسبی با خسارات وارد شده با اصناف ندارد. رییس سازمان صمت تهران در پایان درباره دلایل افزایش قیمت تخم‌مرغ نیز گفت: روند تامین مواد اولیه برای واحدهای تولید تخم‌مرغ با ثبات نبوده و تولیدکنندگان تخم‌مرغ معتقدند قیمت اعلام شده برای آنها مقرون به صرفه نیست. این موضوع در ستاد تنظیم بازار کشور در دست بررسی است. در ماه اخیر نرخ مصوب تخم‌مرغ دو بار تغییر کرده که علت آن نوسان در تامین نهاده‌های تولید بوده که امیدواریم از سرمنشا آن یعنی تخصیص به موقع ارز و توزیع مناسب نهاده بین تولیدکنندگان حل شود. وی در پاسخ به اینکه آیا تخم‌مرغ دوباره گران می‌شود؟ تصریح کرد: قرار نیست تخم‌مرغ گران‌تر شود، بلکه مقرر شده شرایط پشتیبانی از تولیدکنندگان برای ارایه قیمت‌های با ثبات تقویت شود که در این زمینه ستاد تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کرده نهاده تولید را در ازای تزریق مرغ و تخم‌مرغ به شبکه توزیع به تولیدکنندگان تحویل دهند. هفته گذشته ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب تخم‌مرغ را افزایش داد و اعلام کرد که تخم‌مرغ ۳۰ عددی بسته‌بندی شناسنامه‌دار دارای زنجیره سرد حداکثر ۳۱ هزار تومان، تخم‌مرغ ۲۰ عددی ۲۲ هزار تومان، تخم‌مرغ ۱۵ عددی ۱۸ هزار تومان، تخم‌مرغ ۹ عددی ۱۱ هزار تومان و تخم‌مرغ شش عددی ۷۰۰۰ تومان عرضه شود. اما آخرین گزارش میدانی ایسنا در روز دوشنبه هم نشان می‌دهد که در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران هر شانه تخم‌مرغ با قیمت ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان و هر کیلو مرغ گرم نیز با قیمت ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان عرضه می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران