شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایران خودرو از فروش ۱۸۸ هزار و ۴۷۳ دستگاه انواع خودرو و ثبت درآمد ۱۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد تومانی در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

ایران خودرو از فروش ۱۸۸ هزار و ۴۷۳ دستگاه انواع خودرو و ثبت درآمد ۱۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد تومانی در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد. گروه صنعتی ایران خودرو با نماد معاملاتی «خودرو» اقدام به شفاف‌سازی در سامانه کدال کرد که بر اساس آن، این شرکت در ۶ ماهه نخست امسال، ۲۱۱ هزار و ۶۵۹ دستگاه انواع خودرو تولید و ۱۸۸ هزار و ۴۷۳ دستگاه نیز به فروش رسانده است.

درآمد ایران خودرو در بازه زمانی مذکور (۶ ماهه ابتدای سال جاری) از فروش خودروها، ۱۳ هزار و ۲۳۵ میلیارد و ۹۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است. این در حالی است که خودروساز مذکور در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۹ هزار و ۸۵۴ دستگاه انواع خودروی سواری تولید کرده و ۱۵۵ هزار و ۵۲۵ دستگاه آن را به فروش رسانده بود. درآمد ایران خودرو در ۶ ماهه ابتدایی سال گذشته، ۷ هزار و ۳۱۴ میلیارد و ۵۰۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده که نشان‌دهنده رشد ۴۴.۷ درصدی درآمد این شرکت در نیمه نخست ۹۹ نسبت به نیمه اول ۹۸ است. گروه دنا با ۲۶ هزار و ۴۲۰ دستگاه، پرتیراژترین خودروی ۶ ماهه امسال و دانگ فنگ با ۹۴ دستگاه کم تیراژترین خودروی تولیدی در این بازه زمانی بوده است؛ در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۱۲۰ دستگاه سوزوکی نیز تولید شده بود که امسال تولید آن به صفر رسید. تندر ۹۰ نیز در حالی که در نیمه اول سال قبل، ۵۳ هزار و ۵۹۶ دستگاه تولید شده، اما امسال تولید آن کاملاً متوقف بوده است. بر اساس اطلاعات مندرج در کدال، نرخ فروش هر دستگاه دنا در شهریور امسال، ۱۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و رانا ۹۶ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران