شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فارس |سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی با نرخ مصوب 8 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. محمدرضا کلامی گفت:

نرخ مصوب کره 100 گرمی  8  هزار تومان شد

فارس |سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی با نرخ مصوب 8 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. محمدرضا کلامی گفت: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار از امروز کره داخلی با نرخ مصوب 8000 در بازار عرضه خواهد شد. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در خصوص عرضه کره با بیان این مطلب، افزود: ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه هر کیلوگرم کره داخلی را 80 هزار تومان مصوب کرد که در بسته‌بندی 100 گرمی حدود 8000 تومان خواهد بود و در سایر بسته بندی‌ها توسط سازمان حمایت محاسبه خواهد شد. وی در این رابطه تصریح کرد: این تصمیم با توجه به تغییر ارز واردات کره از 4200 تومان به ارز نیما در سال گذشته و اتمام موجودی کره با ارز 4200 تومانی در کشور گرفته شده است. کلامی اضافه کرد: کشور می‌تواند این محصول را با اتکای داخل مشروط بر افزایش مقادیر تولید توسط وزارت جهاد کشاورزی تولید کند. وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد در راستای افزایش تقاضای ناشی از خوداتکایی و مصرف کره داخلی مقادیر تولید شیر را نیز افزایش دهد. کلامی افزود: همچنین اثر کنجاله نیز بر قیمت شیر محاسبه می‌شود که باید این قیمت ها رعایت شود و دامداران و فعالان این عرصه اجازه افزایش قیمت شیرخام را ندارند.

تمامی قیمت‌ خودروها  در بازار کاذب است

ایلنا |رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: در روزهای اخیر شاهد سیر نزولی قیمت خودرو هستیم، به‌طوری که این کاهش قیمت در محدوده 5 تا 13 میلیون تومان قرار دارد. سعید موتمنی در رابطه با وضعیت بازار خودرو به خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: در روزهای اخیر شاهد سیر نزولی قیمت خودرو هستیم، به‌طوری که این کاهش قیمت در محدوده 5 تا 13 میلیون تومان قرار دارد . وی ادامه می‌دهد: البته ممکن است افرادی که با قیمت بالا خودرو خریداری کرده‌اند در برابر کاهش قیمت از خود مقاومت نشان دهند، آن هم به دلیل عدم وجود سقف قیمتی است. اما به‌طور کلی خریدار نباید فریب این قیمت‌های گزاف را بخورد تا متضرر هم نشود. رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به قیمت‌های کاذب موجود در بازار در این زمینه توضیح داد: قیمت‌های فعلی در بازار همگی کاذب هستند و هر فروشنده‌ای هر روز می‌خواهد قیمت خودروی خود را افزایش دهد، به همین خاطر مصرف‌کنندگان باید توجه داشته باشند در این بازار آشوب فریب نخورند. موتمنی خاطرنشان کرد: این افزایش قیمت‌ها همگی در شبکه‌های اجتماعی و روی کاغذ است، زیرا معامله‌ای وجود ندارد که بخواهیم آن را معیار و ملاک این امر قرار دهیم، به همین خاطر در حال حاضر بازار خودرو راکد است. بنابراین بهتر است خریداران زیر بار قیمت‌های نجومی نروند. وی با اشاره به سیاست‌های مناسب وزارت صمت در راستای کاهش قیمت خودرو توضیح داد: با سیاست‌های تازه‌ای که وزارت صمت در نظر گرفته است، می‌توانیم به روند کاهش قیمت‌ها در آینده امیدوار باشیم.

محصولات شوینده‌  در انتظار افزایش قیمت!

ایسنا |رییس هیات‌مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران اعلام کرد که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هنوز با افزایش قیمت محصولات شوینده و بهداشتی موافقت نکرده و میزان افزایش قیمت در آینده هم بستگی به توافق تولیدکنندگان با سازمان حمایت دارد. در روزهای اخیر گزارشاتی از افزایش قیمت محصولات شوینده منتشر شد، اما بختیار علم‌بیگی، رییس هیات‌مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تولیدکنندگان برای افزایش قیمت محصولات بهداشتی و شوینده به سازمان حمایت درخواست دادند، اما هنوز با این درخواست موافقت نشده است. تا این تاریخ یک بار درخواست افزایش قیمت رد شده و دوباره مذاکراتی انجام شده که هنوز نتیجه آنها مشخص نشده است. وی با بیان اینکه فعلا قیمت این محصولات افزایش پیدا نمی‌کند، در پاسخ به اینکه در صورت قبول درخواست تولیدکنندگان قیمت‌ها چقدر افزایش می‌یابد؟ اظهار کرد: میزان افزایش قیمت بستگی به توافق تولیدکنندگان با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دارد. علم‌بیگی با اشاره به صادر شدن مجوز صادرات برای مواد شوینده گفت: مجوز صادرات مشروط به تامین بازار داخلی است و اگر در بازار کمبود ایجاد شود بلافاصله صادرات قطع خواهد شد. وی وضعیت تولید کشور در زمینه محصولات شوینده و بهداشتی را خوب توصیف کرد و گفت: در برخی اقلام این بخش دو تا سه برابر مصرف داخل تولید داریم، بنابراین تا زمانی که در بازار داخل مشکلی ایجاد نشود صادرات ایرادی ندارد. البته وضعیت صادرات به چگونگی تامین مواد اولیه هم مرتبط است و تا زمانی که در تامین مواد اولیه مشکلی نباشد صادرات محصولات شوینده ادامه خواهد داشت. طی روزهای گذشته اعلام شده که صادرات محصولات شوینده، صابون و آب ژاول تا پایان آذر ماه امسال بلامانع است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران