شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گازرسانی به 78 درصد روستاهای استان ایلام در دولت تدبیر و امید تحقق یافته است عباس شمس‌اللهی مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: عملیات گازرسانی به 78 درصد روستاها و نیز 58 درصد شهرهای گازدار استان در دولت تدبیر و امید تحقق یافته است.

گازرسانی به 78 درصد روستاهای استان ایلام

گازرسانی به 78 درصد روستاهای استان ایلام در دولت تدبیر و امید تحقق یافته است عباس شمس‌اللهی مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: عملیات گازرسانی به 78 درصد روستاها و نیز 58 درصد شهرهای گازدار استان در دولت تدبیر و امید تحقق یافته است.  وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار موجود 77 درصد از صنایع گازدار استان نیز در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گازرسانی شده‌اند، افزود: 57 درصد از کل مشترکین شرکت گاز استان در دولت تدبیر و امید جذب و اشتراک پذیری شده‌اند.  شمس‌اللهی تصریح کرد: 57 درصد از مجموع کل پروژه‌های اجرا شده شامل خطوط انتقال تغذیه و شبکه توزیع گاز در استان از بدو تأسیس تا کنون در این دولت به وقوع پیوسته که به نوعی انقلاب صنعتی در سبد انرژی استان بوده است که در تأمین انرژی پایدار و ایمن، صیانت و حفاظت از محیط زیست و نیز صرفه‌جویی اقتصادی جامعه و خانوارها تحول اساسی ایجاد نموده است.

توضیحاتی درباره تحول کمیسیون تخصصی املاک

اتاق اصناف|رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به تصمیم جدید هیات رییسه اتاق اصناف ایران در خصوص ایجاد تحول در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک گفت: این تصمیم در انطباق با قانون نظام صنفی اتخاذ شده است. سعید ممبینی با اشاره به تصمیم جدید هیات رییسه اتاق اصناف ایران در خصوص ایجاد تحول در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک، اظهار داشت: در این خصوص ابهاماتی وجود داشت، که طی هفته گذشته مکررا مورد سوال از سوی فعالان صنفی قرار گرفت ولی این تصمیم صرفا در انطباق با قانون نظام صنفی انجام شده است. وی افزود: در اجرای ماده45 قانون نظام صنفی، کمیسیون تخصصی اتاق اصناف لزوما با برگزاری انتخابات و مشارکت تمامی اعضای آن صنف در سراسر کشور تشکیل شده و هیات رییسه اتاق اصناف ایران به منظور رعایت حقوق تمامی اعضای آن صنف و ایجاد شفافیت هرچه بیشتر در جهت تهیه مقدمات تشکیل رسمی کمیسیون مزبور با برگزاری انتخابات اقدام کرده است. رییس اتاق اصناف ایران بیان کرد: شرایط کنونی اقتصاد کشور و نقش معاملات املاک در اقتصاد، ضرورت نقش‌آفرینی بیشتر این صنف را می‌طلبد. به بیان دیگر فعالان بخش املاک کشور همواره نقشی مهم در حفظ تعادل قیمت املاک دارند. طی چندین سال گذشته کمیسیون تخصصی املاک با مشارکت اتحادیه‌های مشاورین املاک کشور و با استفاده از سامانه معاملات املاک اتاق اصناف ایران همواره سعی بر حفظ تعادل بازار مسکن داشته و در طرح‌های دولت نیز همکاری بسزایی کرده است. ممبینی تاکید کرد: اگرچه از ابتدای فعالیت هیات رییسه دوره هفتم نسبت به تعیین مدیر اجرایی کمیسیون اقدام شد اما در طول چند سال گذشته جناب آقای خسروی به عنوان مشاور اتاق در کمیسیون املاک بوده و همواره مورد تقدیر هیات رییسه اتاق اصناف ایران قرار گرفته است. امیدواریم با شکل‌گیری رسمی کمیسیون املاک شرایط مناسبی برای تمامی فعالین علاقه‌مند این صنف فراهم شود. وی ادامه داد: ضمنا عدم قبول مسوولیت از سوی آقای رسول جهانگیری مبنی بر حضور در کمیسیون مزبور به دلیل رعایت نکات برشمرده فوق از نظر ایشان بوده است تا شائبه ایجاد امتیاز ویژه برای نامبرده و سایر اعضای مرتبط بر کاندیداتوری احتمالی در انتخابات آینده منتفی شود. رییس اتاق اصناف ایران همچنین تصریح کرد: مجتبی صفایی به عنوان نماینده هیات رییسه جهت نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده از سوی هیات رییسه به شرحی که گفته شد تعیین شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران