شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تفاهمنامه ۳ ساله برای اجرای ۲۴ هزار طرح، با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان با هدف ایجاد اشتغال ۷۴ هزار شغل بین ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری سیستان و بلوچستان منعقد شد.

 تفاهمنامه ۳ ساله برای اجرای ۲۴ هزار طرح، با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان با هدف ایجاد اشتغال ۷۴ هزار شغل بین ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری سیستان و بلوچستان منعقد شد.  محمد مخبر اظهار کرد: این کشور از یک مواهب و ظرفیت‌های عام و خاص برخوردار است که یکی از این مواهب مردم خوب کشور هستند. یکی از کلیدی‌ترین وظایف حکومت اجرای عدالت است، وجه تمایز یک امت حق، عدالت خواهی است، نماد عدالت‌خواهی امام راحل بوده و مقام معظم رهبری (مدظله) نیز ادامه‌دهنده این مسیر هستند.ما در ستاد اجرای فرمان امام با هدف ایجاد عدالت آموزشی مدرسه می‌سازیم.ستاد اجرایی در زمینه حوادث ازجمله کرونا در بخش تجهیزات، تشخیص، درمان و دارو و واکسن اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. امروز در سیستان و بلوچستان تفاهمنامه ۳ ساله برای اجرای ۲۴ هزار طرح، با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان با ایجاد اشتغال ۷۴ هزار شغل منعقد خواهد شد. معتقدیم با استفاده از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان به ویژه دریا، شیلات، صید و صیادی و معادن، می‌شود ۴ استان کشور را اداره کرد. 

   انجام دو برابری تعهد ایجاد اشتغال 

در سال 98 در استان سیستان و بلوچستان  

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) همچنین در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای تفاهمنامه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قبلی ستاد اجرایی فرمان امام با استانداری سیستان و بلوچستان  که در دانشگاه سیستان و بلوچستان برپا شده بود،گفت: نزدیک دو سال قبل با دعوت استاندار در استان حضور پیدا کردیم تفاهمنامه هزار میلیارد تومانی در بخش اشتغال و زیر بنایی منعقد شد که طی کمتر از دو سال به جای هزار میلیارد تومان دو هزار و دویست میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد.همچنین قرار بود 30 هزار شغل ایجاد شود اما در مجموع کاری که انجام شده ۵۶ هزار شغل ایجاد شده است.در این سفر هم تفاهمنامه چهار هزار میلیارد تومانی منعقد می‌شود که ۲۴ هزار طرح با ۷۰ هزار اشتغال را به دنبال خواهد داشت اشتغال در زمینه‌های مختلف مثل مشاغل خرد خانگی که بسیار موثر است.در فاز اول ۱۰ درصد گوشت کشور از سیستان و بلوچستان تأمین شده برای فاز دوم با این تفاهمنامه ۲۵ درصد کمک می‌شود تا از واردات گوشت جلوگیری شود. در بخش‌ بنگاه‌های متوسط و بزرگ هم تصمیماتی گرفته‌شده و برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل هم برنامه داریم.یکی از کارهای دیگر در این استان، توجه به شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها است که با مشارکت دانشگاه قرار بود مرکزی برای این امر تأسیس شود و امروز این مرکز راه افتاده و برخی از ایده‌ها در سطح ملی کاربرد داشته است مثلاً در بحث کرونا برخی ایده‌ها به‌کار گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه در استان‌های دیگر هم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از این قبل برنامه‌ها دارد، گفت: سیستان و بلوچستان اولین استان در این زمینه است که کار شروع شده و به دیگر استان‌ها نیز توسعه خواهیم داد.

    اجرای بیش از 9 هزار و 120 طرح‌ اجتماع‌محور در سیستان و بلوچستان

 سید امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت نیز در مراسم دیگری که در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور رییس ستاد اجرای فرمان امام (ره) برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون در سیستان و بلوچستان 10 هزار و 653 طرح در سیستان و بلوچستان اجرا شده است که امسال نیز اجرای 7500 طرح دیگر را نیز متعهد شده‌ایم.50 درصد طرح‌های اجتماع محور انجام شده در این استان در بحث تأمین پروتئین از دام سبک، 9 درصد در زمینه دام سنگین و 8 درصد در زمینه طیور بوده است.5 درصد طرح‌های بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان در حوزه دانش‌بنیان و 9 درصد در حوزه صنایع دستی بوده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران