شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برابر جدول زمان‌بندی که در اطلاعیه سازمان توسعه تجارت برای تعلیق کارت‌های بازرگانی تدوین شده است، کارت بازرگانی واحدهای تولیدی که تعهد ارزی ایفا نشده دارند تا پایان شهریور ماه تعلیق نمی‌شود.

کارت بازرگانی واحدهای تولیدی تا پایان شهریور تعلیق نمی‌شود

برابر جدول زمان‌بندی که در اطلاعیه سازمان توسعه تجارت برای تعلیق کارت‌های بازرگانی تدوین شده است، کارت بازرگانی واحدهای تولیدی که تعهد ارزی ایفا نشده دارند تا پایان شهریور ماه تعلیق نمی‌شود. رییس سازمان توسعه تجارت ایران طی اطلاعیه‌ای‌ از ممنوعیت صدور و تمدید کارت بازرگانی برای آن دسته از فعالان اقتصادی خبر داد که کمتر از70 درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده باشند. در این اطلاعیه، مصوبات کارگروه پایش سوءرفتار تجاری استناد کرده و جدول زمان‌بندی تعلیق کارت‌های بازرگانی افراد دارای تعهد ارزی ارایه شده است. در این اطلاعیه آمده است: «حسب جلسات‌ ششمین و هفتمین کارگروه پایش سوءرفتار تجاری در راستای اجرای بند (4) تصمیمات جلسه 52 ستاد هماهنگی‌ اقتصادی دولت‌ مبنی بر ایجاد ساز و کارهای تشویقی‌ و تنبیهی لازم جهت بازگشت ارز حاصل از صادرات‌ صادرکنندگان‌ دارای تعهد ارزی‌ و همچنین‌ بسته سیاستی‌ نحوه رفع تعهد ارز‌ صادراتی ایفا نشده سال‌های 1397 و 1398 بانک مرکزی‌ به شماره 123154/99 مورخ 25 تیر ماه 99 تصمیمات‌ کارگروه به شرح زیر ارسال ‌می‌شود. ۱. بانک مرکزی فهرست افراد دارای تعهد ارزی تا پایان تیرماه 1399 را‌ مطابق نامه‌ شماره 2528/100/99 مورخ 9 اردیبهشت 99 (مصوبه اولین جلسه) به دبیرخانه کارگروه ارسال کند. ۲. با عنایت به ارسال لیست بانک مرکزی کارت بازرگانی افراد دارای تعهدات ارزی‌ مطابق جدول ذیل تعلیق ‌می‌شود. ۴. صدور و تمدید کارت بازرگانی برای کلیه اسامی معرفی شده کمتر از 70 درصد ایفای تعهدات ارزی بانک مرکزی‌ تا زمان رفع تعهدات ممنوع ‌می‌باشد. ۵. در خصوص واحدهای تولیدی مقرر گردید آخرین وضعیت ایفای تعهدات ارزی آن واحدها از بانک مرکزی تا تاریخ 31 شهریور 1399 اخذ و در اولین جلسه کارگروه‌ مطرح‌ و در خصوص تعلیق یا ابطال‌ کارت اتخاذ تصمیم‌ شود.

۲۰۰طرح بزرگ صنعتی تا پایان سال افتتاح می‌شود

مهر |معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: ۲۰۰طرح بزرگ صنعتی در کشور تا پایان امسال افتتاح می‌شود. سعید زرندی بعداز ظهر پنجشنبه در جریان افتتاح خط تولید کننده کیسه‌های نایلونی تجدید‌پذیر و سازگار با محیط‌زیست در یک واحد صنعتی واقع در هشتگرد، اظهار کرد: تا پایان سال جاری ۲۰۰طرح بزرگ تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد. وی افزود: این واحد تولیدی که امروز در استان البرز بازدید شد، تولید‌کننده کیسه‌های نایلونی است که با تغییر در مواد اولیه تولیدات آن تجدید‌پذیر شده و این اقدام در راستای حفظ محیط‌زیست است.زرندی بیان کرد: هر سیاستی که به ما در کاهش تولید کیسه‌های نایلونی سنتی کمک کند را دنبال خواهیم کرد. زرندی با اشاره به اینکه تغییر الگوی تولید در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست، گفت: در حال حاضر از ظرفیت‌های پلاستیک در این خط تولید استفاده می‌شود و حوزه آرندی این واحد به سمت تولید کیسه‌های سازگار با محیط‌زیست پیش می‌رود. وی با تاکید بر اینکه به دنبال فعال کردن ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی و صنعتی هستیم، بیان کرد: بدین منظور از ظرفیت خالی کارخانه‌ها در عوض به کارگیری سرمایه‌گذاری جدید برای ارتقای ظرفیت تولید کنونی استفاده می‌شود. زرندی با اشاره به برنامه خاص وزارت صمت، گفت: برای ۱۴ رشته خاص صنعتی برنامه‌ریزی شده و بدین منظور با تغییر در زیر‌ساخت و عرصه و عیان کارخانه‌ها، به ظرفیت‌های موجود واحدهای صنعتی از لحاظ تکنولوژی و تأمین نقدینگی کمک خواهیم کرد تا افزایش تولید در کشورمان را بالا ببریم.

تمدید مهلت واریز وجه خودروهای فروش فوق‌العاده 

فارس |معاون بازاریابی و فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو از تمدید مهلت برای واریز وجه خودروهای طرح فروش فوق‌العاده تا دوشنبه بیستم مردادماه خبر داد. بابک رحمانی اظهار داشت: با توجه به تعطیلی روز شنبه و بنابرخواست برخی از مشتریان که نیاز به مراجعه به بانک داشتند، مهلت واریز وجه خودروهای طرح فروش فوق‌العاده تا دوشنبه بیستم مردادماه تمدید شد. وی با تاکید بر قابل تمدید نبودن این زمان، از مشتریان لیست اصلی و ذخیره اعلام شده خواست تا حتماً وجوه مورد نظر را تا دوشنبه واریز کنند. رحمانی افزود: عدم واریز، به منزله انصراف از ثبت نام قطعی خواهد بود. وی با بیان اینکه خودروهای فروش فعلی را زودتر از موعد تحویل سه ماهه واگذار خواهیم کرد، گفت: برنامه فروش فوق‌العاده بعدی نیز پس از واگذاری تعهدات ایجاد شده در فروش جاری برنامه‌ریزی خواهد شد.

افزایش تولید ماسک در کشور

شاتا |دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت گفت: با تدابیر اتخاذ شده در تولید سایر ملزومات بهداشتی از جمله مواد ضد عفونی کننده توسط بخش خصوصی، در شرایط بسیار خوبی قرار داریم. جمشید گلپور با اشاره به تدابیر اتخاذ شده در جلسه قبلی کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت (ستاد لجستیک کرونا)، اظهار داشت: جهت افزایش تولید ماسک در سطح کشور، پیشنهاد اضافه شدن پارچه استاندارد دیگری در چرخه تولید به وزارت بهداشت اعلام شد که سازمان غذا و دارو پس از بررسی‌های به عمل آمده، تاییدیه لازم را اعلام کرد. رییس مرکز اصناف و بازرگانان افزود: با اضافه شدن این پارچه استاندارد در چرخه تولید ماسک، افزایش قابل توجهی در تولید روزانه ماسک در کشور صورت می‌پذیرد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران