شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا | معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سه ماهه نخست امسال از بین ۳۶ کالای منتخب صنعتی و معدنی که مورد پایش قرار گرفت، در همسنجی با پارسال تولید ۲۲ محصول رشد،

رشد تولید ۲۲ محصول صنعتی 

شاتا | معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سه ماهه نخست امسال از بین ۳۶ کالای منتخب صنعتی و معدنی که مورد پایش قرار گرفت، در همسنجی با پارسال تولید ۲۲ محصول رشد، ۱۳ محصول کاهش داشت و یک محصول ثابت ماند. سعید زرندی در جلسه هماهنگی سامانه پایش افزود: امسال به نام «جهش تولید» نامگذاری شده و اهمیت رصد و پایش وضعیت تولیدات کشور، پایش تولید محصولات منتخب صنعتی که دارای سهم حدود ۶۰ درصدی در ارزش افزوده بخش صنعت هستند، در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته و تولیدات حدود سه هزار واحد منتخب اصلی فعال صنعت و معدن به‌طور منظم پایش و رصد می‌شود. وی افزود: تولید انواع خودروی سواری، وانت، کمباین، دارو، پودر شوینده، لاستیک، نئوپان، تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی، فولاد خام، محصولات فولادی، مس، آلومینیوم و سیمان در سه ماه نخست امسال رشد داشته است. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت خاطرنشان کرد: این رشد در وضعیتی است که کشور در شرایط سخت بیماری کرونا بوده و بخش تولید در سه ماهه نخست سال با همه مشکلات و محدویت‌هایی که از سال گذشته برای اقتصاد ایران به وجود آمد، توانست روی پای خود بایستد. وی گفت: در سه ماهه امسال هفت هزار و ۳۷۳ فقره جواز تاسیس، یک هزار و ۱۵۸ فقره پروانه بهره‌برداری، ۲۰۵ فقره پروانه اکتشاف، ۱۰۳ فقره گواهی کشف، ۱۲۶ فقره پروانه بهره‌برداری معدن، ۱۵۵ هزار و ۲۴۶ فقره پروانه‌های صنفی، یک هزار و ۱۴۱ فقره کارت بازرگانی، ۴۹ هزار و ۶۷۰ فقره گواهی امضای الکترونیکی، هفت هزار و ۷۳۶ فقره نماد اعتماد الکترونیکی و سه فقره پروانه بهره‌برداری نرم افزار صادر شده است.

لغو برگزاری نمایشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی

خبرگزاری تسنیم|مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی با اشاره به لغو برگزاری نمایشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی و برقراری وضعیت قرمز در تهران اظهار داشت: استاندار قول حل مشکل را تا ۱۰ روز آینده داده است. بهمن حسین‌زاده درباره دلیل تعطیلی موقت نمایشگاه بین‌المللی اظهار داشت: نمایشگاه بین‌المللی از 24 خرداد ماه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت خود را از سر گرفت ولی مشروط به اینکه این نمایشگاه‌ها باید بدون حضور عموم مردم و تنها برای متخصصان هر حوزه برگزار شود. حسین‌زاده تصریح کرد: متاسفانه هفته گذشته یکی از خبرنگاران با شیطنت کاری، طی مصاحبه با ارایه اطلاعات نادرست به آقای زالی از برگزاری نمایشگاه شوینده با 500 شرکت باعث شد که وی دستور تعطیلی نمایشگاه‌ها را اعلام کند. این اتفاق در حالی رخ داد که ایشان بدون بازدید و تحقیق نسبت به برگزاری نمایشگاه و اینکه آیا اطلاعاتی که این خبرنگار ارایه کرده است یا خیر، این تصمیم را اعلام کردند. وی افزود: قرار بود هفته گذشته نمایشگاه شوینده و مواد ضد عفونی با حضور 130 تا 150 شرکت برگزار شود، که روز قبل از شروع نمایشگاه، طی نامه‌ای دستور تعطیلی نمایشگاه تا اطلاع ثانوی به ما اعلام شد. این مقام مسوول خاطرنشان کرد: نمایشگاه‌هایی که برگزار شد تنها برای افراد متخصص بوده و همه کارها برای برگزاری نمایشگاه شوینده انجام شده بود و حدود 20 میلیاردتومان هزینه برای غرفه‌سازی از سوی شرکتها صرف شده بود که به دلیل تعطیلی، سالن‌ها پلمب شده و منتظر نظر مسوولان هستیم. وی گفت: چهارشنبه گذشته (8 مرداد ماه) با استاندار تهران در کارگروه امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا جلسه‌ای برگزار و قرار شد طی 10 روز آینده این مشکل حل شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران