شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایرنا| رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس گفت: کانال مالی بین این دو کشور با ارسال نخستین محموله داروهای سرطانی فعال شده است.

جزییات فعال شدن کانال مالی ایران و سوییس

ایرنا| رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس گفت: کانال مالی بین این دو کشور با ارسال نخستین محموله داروهای سرطانی فعال شده است. دیروز خبری مبنی بر تکمیل شدن نخستین معامله کانال تجاری بشردوستانه جدید ایران با سوییس از سوی دولت این کشور اعلام شد که نوید فعال شدن این کانال مالی را به همراه داشت. شریف نظام مافی با تایید این خبر اظهار داشت: این محموله حاوی داروهای ضد سرطان است و نشان می‌دهد که در نهایت این کانال، بستر سازی شده و بودجه‌ای برای فعال سازی آن اختصاص پیدا کرده است. وی افزود: ۵۰ شرکت تاکنون برای فعالیت در این کانال مالی با ایران ثبت‌نام کرده‌اند و در حال برنامه‌ریزی برای انجام معاملات هستند. او  با تاکید بر اینکه انتشار این خبر از سوی دولت این کشور بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: این کانال مالی می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد و مبادلات تجاری ایران بر عهده بگیرد.

دستگاه‌ها مکلف به تشدید بازرسی‌ها در بازار شدند

شاتا | یک مقام مسوول گفت: به موجب مصوبه شورای هماهنگی تشدید کنترل و بازرسی، سازمان تعزیرات حکومتی شعبه ویژه‌ای را به مبارزه با احتکار و رسیدگی به تخلفات صنفی اختصاص می‌دهد. محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار و سرپرست معاونت بازرگانی داخلی در خصوص آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای تقویت نظارت بر بازار و پیشگیری از بروز تخلفات گفت: آرامش بازار و ایجاد اطمینان برای مردم نسبت به عرضه مکفی کالا با قیمت‌های مصوب از مهم‌ترین اولویت‌های کاری تعریف شده برای ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت، معدن و تجارت است. وی با تاکید بر اینکه در این راستا شورای هماهنگی تشدید کنترل و بازرسی راه‌اندازی شده است، تاکید کرد: این شورا به صورت هفتگی تشکیل جلسه می‌دهد و طبق تصمیمات اتخاذ شده مقرر گردید شوراهای تشدید کنترل و نظارت ضمن تشکیل تیم‌های نظارتی مشترک با حضور نمایندگان دادستانی، سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و بازرسین اتحادیه‌ها نسبت به کنترل مراکز نگهداری کالاها از حمله انبارها و سردخانه‌ها در سطوح واحدهای تولیدی، انبارهای عمومی و انبارهای سطح شهر و ساختمان‌های مسکونی به عنوان انبار احتکار کالا استفاده می‌شود، اقدام کنند و فهرست تیم‌ها و اعضای مربوطه را به سازمان حمایت جهت واگذاری دسترسی به سامانه جامع انبارها و مراکز توسعه تجارت الکترونیکی جهت دسترسی به سامانه تجارت داخلی ارسال کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران