شماره امروز: ۵۴۷

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت تشریح کرد

| | |

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از شروع طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی به صورت سبدهای ارزان قیمت خبرداد و شرایط دریافت این ۵ قلم لوازم خانگی پرمصرف را تشریح کرد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از شروع طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی به صورت سبدهای ارزان قیمت خبرداد و شرایط دریافت این ۵ قلم لوازم خانگی پرمصرف را تشریح کرد.

محمدرضا کلامی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص طرح توزیع مستقیم لوازم خانگی سبدهای ارزان قیمت، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، اقشار هدف این طرح، با اولویت زوج‌های جوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یا فرزندان این افراد است که اجرایی می‌شود. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 105 هزار نفر معرفی شده‌اند، گفت: سومین گروهی که در اولویت این طرح هستند، مزدوجین تحت پوشش سازمان بازنشستگی است. به‌طور کلی طی فراخوان اعلام شده، دنبال این هستیم که واحدهای تولید‌کننده لوازم خانگی که توانایی و علاقه‌مندی لازم را برای عرضه مستقیم این 5 قلم کالا به مصرف‌کننده واقعی را دارند، به دلیل مشارکت در این طرح، دولت نسبت به تأمین ارز و ورق فولاد این کارخانجات با اولویت اقدام شود. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت خاطرنشان کرد: در مقابل نیز این واحدهای تولید باید نسبت به عرضه ٥ قلم کالای لوازم خانگی اصلی جهیزیه از جمله اجاق گاز، تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی و جارو برقی اقدام کنند. کلامی با اشاره به اینکه هدف از این کار حذف واسطه‌ها و عرضه مستقیم کالا با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده واقعی است گفت: این طرح قرار است با مشارکت پاکشوما و شرکت انتخاب شروع شود. گروه انتخاب در مرداد ما ٣٥ هزار بسته را آماده کرده و پاکشوما نیز قرار است نرخ خود را برای این بسته اعلام کند.  وی افزود: قرار است بهزیستی و کمیته امداد به صورت وب سرویسی سامانه خود را به سامانه این دوشرکت متصل کنند و مزدوجین تحت پوشش این دو نهاد باید درخواست خود را به نهادهای مربوطه اعلام کنند. سپس به صورت سیستمی یک کد رمزدار برای مشمولین تعیین و به واحدهای تولیدی اعلام می‌شود تا بر اساس آن افراد در درگاه الکترونیکی واحدهای تولیدی، مراجعه و محصولات را اینترنتی خریداری کنند. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: حتی اگر این دو نهاد موافقت داشته و استان‌ها نیز آمادگی لازم را داشته باشند، این امکان وجود دارد که محصولات به صورت نمونه امکان مشاهده حضوری این 5 قلم فراهم شود.  کلامی در پایان گفت: مشمولین این طرح پس از انتخاب محصول مورد نظر و واریز وجه می‌توانند کالا را تحویل بگیرند. در بسته نخست اسنوا این ٥ قلم کالا را به ارزش ٩ میلیون و پانصد هزار تومان در اختیار اقشار قرار می‌دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران