شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمد مخبر از موفقیت‌آمیز بودن آزمایش «واکسن کرونا»ی ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبرداد.

آزمایش موفق واکسن کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام 

محمد مخبر از موفقیت‌آمیز بودن آزمایش «واکسن کرونا»ی ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبرداد. محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام صبح دیروز در جمع خبرنگاران و درحاشیه مراسم «امضای تفاهم‌نامه 136 میلیارد تومانی تولید آبزیان دریایی» با اعلام این خبر افزود: واکسن ایرانی ساخته شده توسط همکاران دارویی ستاد با موفقیت تست حیوانی خود را پشت سر گذاشته وهم‌اکنون درحال آماده‌سازی مقدمات تست انسانی پس از تأیید وزارت بهداشت هستیم. وی درخصوص تولید داروی ضدکرونایی Remdesivir توسط ستاد اجرایی نیز گفت: این دارو که به اعتقاد پزشکان برای درمان بیماری کرونا موثر است و بدلیل وجود تحریم‌ها، در بازارسیاه با قیمت 60میلیون تومان به فروش می‌رسید، از این هفته باقیمت بسیار پایین‌تر و نرخ مصوب وزارت بهداشت، تولید و وارد بازار شد. مخبر افزود: به هرمیزانی که وزارت بهداشت اعلام نیاز کند، ازاین دارو تولید و در اختیار بیمارستانها قرار می‌دهیم.

برگزاری برخط مجمع ایران‌خودرو 

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام ایران خودرو برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ با حضور بیش از ۸۰ درصد از سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی به تصویب رسید فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو در این مجمع که به صورت برخط و با حضور بی‌سابقه بیش از 24 هزار سهامدار برگزار شد تاکید کرد: ثروت سهامداران ایران خودرو در امنیت کامل است.  ایکوپرس- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در جلسه مجمع که به منظور حفظ سلامت سهامداران، به صورت اینترنتی و غیرحضوری برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای سال گذشته و برنامه‌های امسال ارایه کرد.

فرشاد مقیمی، با بیان اینکه از شرایط بحرانی سال گذشته که تولید روزانه به کمتر از هزار دستگاه خودرو رسیده بود عبور کرده ایم، گفت: بعد از اعمال تحریم‌های ظالمانه و خروج شرکای خارجی، داخلی سازی تولید را در دستور کار قرار دادیم و توانستیم در میزهای خودکفایی وزارت صمت و برنامه‌های نهضت خودکفایی و میثاق با قطعه‌سازان، تولید را به بیش از دوهزار دستگاه در پایان سال گذشته برسانیم. درحال حاضر خودمان میزان تولید را مشخص می‌کنیم و به هیچ کشور خارجی که تعیین کننده باشد، وابستگی نداریم.

وی تصریح کرد: موفقیت‌ها، به برکت سرمایه‌های انسانی ایران خودرو، همدلی و همراهی شبکه تامین و شبکه خدمات پس از فروش حاصل شده است. 

مقیمی از شکسته شدن پیاپی رکوردهای تولید خودرو در سال گذشته خبر داد و افزود: رکورد تولید در اردیبهشت ماه امسال نیز با تولید حدود ۵۱ هزار دستگاه خودرو شکسته شد. بیش از ۹۰درصد از برنامه‌های تولید امسال در ۴ ماه ابتدایی با وجود تاخیر یک هفته‌ای در شروع سال کاری به دلیل بیماری کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن محقق شده است. در کنار افزایش تولید، در سال گذشته موفق به ارتقای کیفیت شش محصول شده ایم.

وی ادامه داد: تیراژ تولید در ۴ ماه ابتدایی امسال به میزان ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. امسال تولید ۵۰۰ هزار دستگاه انواع خودروی سواری و وانت را در دستور کار قرار داده ایم. در سال گذشته به تولید رونق بخشیده و امسال در مسیر جهش تولید قرار داریم. 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، کاهش تعهدات معوق و افزایش عرضه به بازار را از نتایج افزایش تیراژ تولید برشمرد و گفت: علاوه بر اینکه از آبان ماه سال گذشته توانستیم تعهدات فروش‌های فوری را زودتر از موعد، تحویل مشتریان بدهیم، در حال حاضر تعهدات معوق در سایر فروش‌ها به کم‌تر از ۵۰ هزار دستگاه رسیده است. در حالی که در سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه تعهد معوق داشتیم. 

مقیمی اضافه کرد: سهم بازار محصولات ایران خودرو از ۴۶.۵ درصد در سال ۹۷ به ۵۲ درصد در سال ۹۸ رسیده است. خوشبختانه با افزایش عرضه و اقدامات توسعه بازار، درحال حاضر ایران خودرو حدود ۵۴ درصد از سهم بازار خودروی سواری کشور را در اختیار دارد. 

وی ادامه داد: در همین حال روند فروش تعدادی در خودرو سواری و وانت نیز افزایشی بوده است. کل فروش در سال گذشته ۴۰۸ هزار دستگاه خودرو بوده درحالی که عدد فروش در سه ماه ابتدایی امسال ۷۶ هزار دستگاه بوده که بیانگر رشد ۴۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، افزایش حجم سرمایه شرکت ایران خودرو از طریق ارزیابی مجدد دارایی‌ها برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت را اقدامی بسیار مهم در ارتقای اعتبار این شرکت برای تامین مالی عنوان کرد و گفت: سرمایه شرکت را حدود ۲۰ برابر افزایش دادیم. هم اکنون ارزش بازار سرمایه ایران خودرو با بیش از ۱۹۰ هزار میلیارد تومان، در صدر خودروسازان داخلی قرار دارد. 

وی از واگذاری ۲۱۰۵ میلیارد تومان دارایی‌های غیرمولد برای سرمایه پروژه‌های توسعه‌ای در سال ۹۸ خبر داد و گفت: این سرمایه در توسعه محصول و قوای محرکه مورد استفاه قرار گرفته است. 

مقیمی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰ پروژه توسعه‌ای به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال در دست اجرا است و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های توسعه‌ای دیگر به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال نیز در دست بررسی و تصویب است. برای تامین مالی از شرکت‌های گروه و بازار سرمایه هم استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، تدوین نقشه راه محصول و قوای محرکه را از اقدامات بسیار مهم و موثر در برنامه‌های توسعه‌ای ایران خودرو برشمرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران