شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به صحبت‌های اخیر سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار مبنی بر اینکه دولت،

کمبودی در زمینه  کالاهای اساسی وجود ندارد

رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به صحبت‌های اخیر سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار مبنی بر اینکه دولت، ارز کالاهای اساسی را تامین می‌کند، گفت: با اعلام تامین ارز دولتی برای کالاهای اساسی و وجود 4 میلیون تن کالا در بنادر و گمرکات کشور، مردم اطمینان داشته باشند کمبودی در زمینه تامین کالاهای اساسی در بازار وجود ندارد. به گزارش شاتا، قاسم نوده فراهانی با تاکید بر وجود همکاری بین مراکز ذیربط جهت تامین کالاهای اساسی گفت: هرچند که برخی افراد فرصت طلب در این اوضاع و احوال حساس از شرایط سوءاستفاده کرده و می‌خواهند جو را برای مردم عزیزمان ناآرام کنند، اما خوشبختانه با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و واحد‌های صنفی تمام تلاشمان را وقف تامین نیازهای مردم کرده‌ایم تا به لحاظ تامین، توزیع و دسترسی به کالاهای اساسی با مشکلی روبه رو نباشند. وی همچنین در زمینه تولید و توزیع مناسب ماسک نیز اعلام کرد: با توجه به تاثیر استفاده از ماسک جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و نیاز شدید جامعه در حال حاضر به این وسیله، برای تامین و تولید آن گام‌های اساسی برداشته شده و بسیاری از اتحادیه‌های مرتبط با پوشاک نیز در این امر فعالیت مثبتی انجام داده‌اند. خوشبختانه در زمینه تولید ماسک در کشور مساله‌ای نداریم و بسیاری از تولیدکنندگان صنفی در این راستا گام برداشته و تلاش کرده‌اند تا نیاز اقشار گوناگون را رفع کنند. رییس اتاق اصناف تهران استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف را عاملی مهم در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا برشمرد و بیان کرد: کلیه اصناف هم خود را متعهد به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌دانند هم از پذیرفتن افراد مراجعه‌کننده بدون استفاده از ماسک خودداری می‌کنند؛ چرا که این نحوء عملکرد به سود خودشان و دیگران خواهد بود. وی در مورد برخورد با احتکارکنندگان کالا نیز گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو و فرصت طلب که فقط به دنبال منافع خود می‌باشند با احتکار برخی کالاها و امتناع از عرضه آن سعی در ایجاد آشفتگی و جو روانی نامناسب در بازار دارند که خوشبختانه در روزهای اخیر با تصمیمات شورای هماهنگی تشدید کنترل و نظارت اقدامات ویژه‌ای در زمینه جلوگیری از احتکار در انبارها صورت گرفته است تا با نظارت بیشتر فضا برای فعالیت‌های اینچنینی ناایمن شود.

صادرات فولاد در بهار ۹۹  به بیش از یک میلیون تن رسید

ایرنا |فولاد‌سازان کشور در سه ماهه نخست امسال یک میلیون و ۴۱ هزار تن شمش (بیلت و بلوم و اسلب) به بازارهای هدف صادرات داشتند. برپایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات شمش فولادی در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ رقم یک میلیون و ۴۲۵ هزار تن بود. میزان تولید فولاد در سه ماه نخست امسال به هفت میلیون و ۱۳۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد سه درصدی دارد. برپایه آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد، با وجود اینکه میزان تولید شمش فولادی (بیلت و بلوم) در سه ماهه نخست امسال، نزولی بود، اما مجموع تولید فولاد میانی کشور رشد سه درصدی نسبت به سه ماهه نخست پارسال دارد. براساس آمار صادرات سه ماهه نخست امسال میزان صدور بیلت و بلوم با ۸۳۷ هزار تن، سهم ۸۰ درصدی از کل صادرات شمش فولادی را به خود اختصاص دادند و سپس اسلب با ۲۰۴ هزار تن سهم بقیه را از آن خود ساخت. میزان تولید شمش فولاد کشور در دوره سه ماهه نخست سال جاری به رقم هفت میلیون و ۱۳۵ هزار تن رسید که از این رقم سهم بیلت و بلوم، چهار میلیون و ۱۲۰ هزار تن و سهم اسلب، سه میلیون و ۱۵ هزار تن بود و تولید بیلت و بلوم در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش سه درصدی و تولید اسلب، رشد ۱۲ درصدی را ثبت کرد. جداول آماری مورد بررسی حاکی از آن است که مجموع صادرات تولیدات فولادی به رقم ۳۸۸ هزار تن رسید و در مقایسه با ۷۵۸ هزار تن عملکرد دوره مشابه در سال ۱۳۹۸ کاهش ۴۹ درصدی دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران