شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صمت حاکی از رشد تولید محصولات منتخب صنعتی از ابتدای امسال تا پایان خردادماه در همسنجی با پارسال با وجود تداوم تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا است.

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صمت حاکی از رشد تولید محصولات منتخب صنعتی از ابتدای امسال تا پایان خردادماه در همسنجی با پارسال با وجود تداوم تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا است. به گزارش ایرنا، برپایه داده‌های وزارتخانه یاد شده، در این مدت بیش از ۲۰۰ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری، ۱۵ هزار و ۹۴۳ دستگاه وانت و یک هزار و ۲۰۷ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب رشد ۸.۴، ۲۲.۹ و ۴.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در سالی که گذشت خودروسازان ۷۵۹ هزار و ۱۳۷ دستگاه خودروی سواری، ۶۷ هزار و ۱۴۶ دستگاه وانت، ۲۱۷ دستگاه ون، یک‌هزار و ۴۸ دستگاه مینی بوس و میدل‌باس، ۵۳۵ دستگاه اتوبوس و سه هزار و ۲۵۱ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده تولید کرده بودند. برپایه این گزارش، در سه ماهه نخست امسال ۹۳ دستگاه کمباین و چهار هزار و ۳۳۰ دستگاه تراکتور توسط کارخانه‌های داخلی تولید شد که در همسنجی با پارسال به ترتیب رشد ۵.۷ و ۱.۱ درصدی را نشان می‌دهد. تولید ۶۲ هزار و ۸۰۰ تن لاستیک‌خودرو با رشد ۳۰.۳ درصدی و ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن محصولات پتروشیمی با رشد ۶.۸ درصدی در فصل بهار امسال، از دستاوردهای صنعتی ۱۳۹۹ محسوب می‌شود.  همچنین در مدت این گزارش در بخش لوازم خانگی ۲۰۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه تلویزیون و ۲۰۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد که به ترتیب رشد ۴۷.۲ درصدی و ۱۰۸ درصدی را در مقایسه با سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ نشان می‌دهد، ضمن اینکه در دو ماهه نخست امسال نیز با وجود بحران کرونا، از بین ۴۴ قلم کالای صنعتی ۱۶ قلم از جمله ماشین لباسشویی، محصولات پتروشیمی، یخچال و فریزر، سیمان، کامیون و کامیونت رشد تولید داشتند. علاوه براین در ۱۲ ماهه ۹۸ تعداد ۸۲۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه تلویزیون، یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۷۰۰ دستگاه یخچال فریزر، ۷۳۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی و ۹۰۴ هزار و ۹۰۰ دستگاه کولر آبی  در کشور تولید شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران