شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مهر|دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به انتشار شایعاتی مبنی بر «واگذاری بخش‌هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی ها» توضیحاتی ارایه کرد.

واگذاری جزیره کیش  به چینی‌ها تکذیب شد

مهر|دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به انتشار شایعاتی مبنی بر «واگذاری بخش‌هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی ها» توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در پی انتشار شایعاتی مبنی بر واگذاری بخش‌هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی‌ها به اطلاع می‌رساند: این اخبار هیچ منبع و منشأ مستندی ندارد و سوابق این کذبیات به صفحاتی متعلق به افراد وابسته به بیگانگان در فضای مجازی بوده که به دفعات تکذیب شده است. آنچه بر همگان عیان است حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور بر همه اهداف ارجحیت داشته و دارد و تمامی ارکان نظام و به تبع آن همه بخش‌های دولت در همین راستا قدم برمی‌دارند. همانطور که در صحبت‌های سخنگوی محترم دولت هم تاکید شد در قرارداد ٢٥ ساله با چین هیچ مساله محرمانه‌ای وجود ندارد و تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و… نداشته ایم. در شرایط سخت کنونی که دشمنان نظام در پی ایجاد گسست میان مردم و بهره‌برداری به نفع خواسته‌های نامشروع خود در مقابل توفیقات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهان هستند، بی‌تردید تقویت انسجام و همبستگی و تزریق امید به آحاد مردم در جامعه حسب فرمایشات مقام معظم رهبری جزو مهم‌ترین اهداف سازمان‌های مناطق آزاد کشور است و انتظار می‌رود رسانه‌ها نیز همگام و همراه با سایر بخش‌ها در راستای تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تشویش اذهان مردم عزیز فعالانه و مسوولانه اقدام نمایند.

بازار قاچاق خروجی ماسک داغ شد

تسنیم|نایب‌رییس هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی ایران در رابطه با دلایل کمبود عرضه ماسک در بازار گفت: در حال حاضر تولید جوابگوی نیاز بازار است اما مهم اینجاست که عده‌ای سودجود مواد اولیه و ماسک‌های تولیدی را قاچاق می‌کنند. بهرام شهریاری درباره دلایل اختلال در توزیع و تولید ماسک در کشور که مردم را با مشکلاتی در تأمین و خرید ماسک روبه رو ساخته است، اظهار داشت: در اوایل شیوع بیماری کرونا در کشور واحدهای تولیدی پوشاک در کنار سایر بخش‌ها وارد عرصه شده و با چند شیفت فعالیت اقدام به تولید ماسک کردند، در آن مقطع تولید ماسک به حدی رسید که نیاز بازار تأمین و حتی درخواست‌های متعددی بر صادارت آن مطرح شد. وی بیان اینکه بعد از اتمام تعطیلات واحدهای تولیدی باید نیاز سایر صنایع را هم تأمین می‌کردند، افزود: به عنوان نمونه تعدادی از واحدهایی که تمام تمرکز خود را بر تولید ماسک قرار داده بودند باید نیاز صنایع پوشک را هم تولید می‌کردند به همین منظور ماهانه 12 روز از تولید خود را به ماسک و البسه بیمارستانی و 18 روز از فعالیت خود را صرف نیاز صنایع دیگر کرده‌اند. وی در رابطه با دلایل کمبود عرضه ماسک در بازار گفت: در حال حاضر تولید جوابگوی نیاز بازار است اما مهم اینجاست که با ممنوعیت صادرات ماسک عده‌ای سودجود مواد اولیه و ماسک‌های تولیدی را قاچاق و با چندین برابر قیمت در سایر کشورها از جمله عراق و ترکیه به فروش می‌رسانند. شهریاری تصریح کرد: تولیدکنندگان ماسک را با قیمت حدود 1500 تومان تولید می‌کنند اما عدم نظارت‌ها بر توزیع نهایی کالا عاملی شده تا ماسک گران‌تر در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران