شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گزارش اکونا پرس، محمد گلچین در گفت‌وگو با فارس با اشاره به رعایت سختگیرانه همه پروتکل‌های بهداشتی در ایران‌خودرو گفت: با کاهش آمار شیوع کرونا در جامعه طی خردادماه،

به گزارش اکونا پرس،  محمد گلچین در گفت‌وگو با فارس با اشاره به رعایت سختگیرانه همه پروتکل‌های بهداشتی در ایران‌خودرو گفت: با کاهش آمار شیوع کرونا در جامعه طی خردادماه، پروتکل‌های ما نیز قدری سهل شد و یکسری محدودیت‌ها حذف شدند، ولی حالا با افزایش آمار ابتلا در جامعه، محدودیت‌های ما نیز مجدداً سختگیرانه شده است.  وی ادامه داد: در حال حاضر 100 درصد کارکنان ایران‌خودرو از ماسک استفاده می‌کنند و تعداد کمی که در هفته‌های گذشته این پروتکل را رعایت نکرده بودند، با معرفی به کمیته انضباطی توبیخ شدند. 

گلچین با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان ابتلا به کرونا در ایران‌خودرو در حال بازگشت به وضعیت دو یا سه هفته قبل است، گفت: تقریباً آمار ابتلا رو به صفر است و در روز گذشته از 26 هزار نفر پرسنل ایران‌خودرو حدود 11 نفر تست مثبت داشتند که خوشبختانه حالشان وخیم نیست و در منزل تحت مراقبت هستند.

وی تصریح کرد: ‌ابتلا به کرونا هم در سطح مدیران و هم در سطح کارگران اتفاق افتاده، ولی در حال حاضر با اعمال پروتکل‌های سختگیرانه، وضعیت رو به بهبود است و هیچ کاهشی در شیفت‌های کاری اتفاق نیفتاده است. 

وی توضیح داد: حتی در بخش‌هایی که کارگران مجبورند نزدیک یکدیگر کار کنند نیز از شیلد محافظ استفاده می‌شود تا فاصله اجتماعی رعایت شود.

به گفته معاون توسعه منابع انسانی ایران‌خودرو، همه بخش‌های این مجموعه خودروسازی از جمله انبارها، سالن‌های تولید همچنین محیط‌های اداری هر روز حداقل یک‌بار ضدعفونی می‌شوند و در عین حال، همه سرویس‌های ایاب و ذهاب کارکنان نیز قبل و بعد از استفاده در هر روز ضدعفونی می‌شود، به‌طوری که حتی یک مورد ابتلای به کرونا بین رانندگان وجود نداشته است. 

وی در ادامه از برنامه‌ریزی روی شناورسازی ساعت کار کارکنان ایران‌خودرو از شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: ‌این شناورسازی در طول روز حدود یک تا دو ساعت خواهد بود که با توافق مسوولان بخش صورت می‌گیرد. 

وی ادامه داد: همچنین برای جلوگیری از ازدحام در زمان کارت زدن پرسنل، فرجه 10 دقیقه‌ای برای کارت زدن لحاظ شده است. 

گلچین با تأکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایران‌خودرو با همراهی پرسنل امکان‌پذیر شده است، گفت: هر مقررات و محدودیتی که وضع می‌شود، مورد توجه و اقبال کارکنان قرار می‌گیرد.  وی همچنین با اشاره به تلاش برخی افراد برای به تعطیلی کشاندن ایران‌خودرو در شرایطی که امسال با عنوان جهش تولید نام گذاری شده است، گفت: سال گذشته همین موقع تولید روزانه ایران‌خودرو حدود 500 دستگاه بود اما حالا به بیش از 2 هزار و 200 دستگاه رسیده است که برخی افراد سعی می‌کنند مانع از این روند تولید شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران