شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا |سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت اعلام کرد که قیمت جدید مرغ گرم آماده پخت در ستاد تنظیم بازار، ۱۵ هزار تومان به اضافه ۵ درصد کمتر یا بیشتر به اختیار استانداران تعیین شد.

ایسنا |سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت اعلام کرد که قیمت جدید مرغ گرم آماده پخت در ستاد تنظیم بازار، ۱۵ هزار تومان به اضافه ۵ درصد کمتر یا بیشتر به اختیار استانداران تعیین شد.

 محمدرضا کلامی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: به دلیل اهمیت تعیین نرخ کالاها، چهارشنبه جلسه نود و هشتم ستاد تنظیم بازار به صورت فوق‌العاده برگزار شد. وی افزود: با توجه به تحلیلی که دستگاه‌های تولید و تشکل‌های مرتبط با کالاهای مختلف مطرح کردند، لزوم استمرار تولید و جلوگیری از زیان مرغداران و همچنین گران فروشی در بازار، نرخ مرغ در سطح خرده فروش ۱۵ هزار تومان تعیین شد. البته به گفته این مقام مسوول این رقم می‌تواند بنا بر تصمیم استانداران به عنوان روسای کارگروه ستاد تنظیم بازار استان‌ها با توجه به ظرفیت تولید و قیمت تمام شده در استان‌های مختلف پنج درصد بیشتر یا کمتر تعیین شود. دبیر ستاد تنظیم بازار در ادامه از مصوبه این ستاد در خصوص قیمت شیر خام خبر داد و اعلام کرد که قیمت شیر خام برای عرضه در بازار ۲۹۰۰ تومان تعیین شد که تا ۷ درصد نیز تلرانس قیمت بر مبنای کیفیت شیر عرضه شده برای آن پیش بینی شده است. وی با بیان اینکه این تصمیم در راستای حمایت از تولید شیر توسط دامداران و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اتخاذ شده است و کارخانجات لبنی باید با این نرخ شیر خود را خریداری کنند، اظهار کرد: البته برای حمایت از ظرفیت‌های تولید، اجازه دادیم تا ۷ درصد در این بخش تلرانس قیمتی وجود داشته باشد؛ اما بالاتر از این رقم را اجازه نخواهیم داد و ملاک اعمال قانون، همین عدد است. همچنین به گفته وی این قیمت مربوط به شیر کیفی ۳.۵ درصد چربی است و با افزایش درصد چربی، قیمت شیر نیز تغییر می‌کند و به ازای هر درصد چربی ۵۰ تومن به قیمت کالا می‌تواند افزوده شود. با توجه به اینکه نرخ مصوب هر کیلوگرم شیر خام در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۳۹۰ تومان در نظر گرفته شده بود، این نرخ با افزایش حدود ۲۱ تا ۲۸ درصدی مواجه شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران