شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا| رییس اتاق اصناف تهران از تشدید بازرسی‌ها در حوزه لوازم خانگی خبر داد و گفت: در راستای مدیریت بازار لوازم خانگی و با توجه به شرایط منظور بازرسی‌ها در حوزه لوازم خانگی با شدت و گستردگی بیشتری انجام خواهد شد.

تشدید بازرسی‌ها  در بازار لوازم خانگی

شاتا| رییس اتاق اصناف تهران از تشدید بازرسی‌ها در حوزه لوازم خانگی خبر داد و گفت: در راستای مدیریت بازار لوازم خانگی و با توجه به شرایط منظور بازرسی‌ها در حوزه لوازم خانگی با شدت و گستردگی بیشتری انجام خواهد شد. قاسم نوده فراهانی رییس اتاق اصناف تهران با تاکید بر حفظ حقوق مصرف کنندگان و تامین نیازهای آنها با قیمت مناسب افزود: یکی از اهداف مهم اتحادیه و اتاق اصناف تهران با توجه به وضعیت تولید، واردات و نوسانات نرخ مواد اولیه حفظ حقوق مصرف کننده می‌باشد؛ لذا با کسانی که بخواهند خارج از عرف و قوانین موجود کالایی را گران بفروشند برخورد خواهیم کرد.  رییس اتاق اصناف تهران گفت: سقف افزایش قیمت از سوی سازمان حمایت برای تلویزیون ۲۰ و سایر لوازم خانگی ۲۵ درصد اعلام شده است و با هرگونه گران فروشی و افزایش قیمت غیرمجاز برخورد جدی خواهد شد. وی افزود: خوشبختانه با توجه به اظهارات مسوولان ذیربط امیدواریم کمبودی در این تامین کالا در بازار نداشته باشیم و کالاها و لوازم خانگی مورد نیاز با قیمت‌های مناسب در بازار عرضه و تامین گردد.

تشکیل پرونده تخلف ارزی97 میلیون دلاری برای 41 شرکت

فارس| مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت، با اعلام تشکیل پرونده تخلفات 97میلیون دلاری برای 41 شرکت فعال، گفت: پرونده‌های مذکور در ارتباط با عدم اجرای تعهدات واردکنندگان و تولیدکنندگان در قبال دریافت ارز تشکیل و به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است. سیدمجتبی سجادی، با اعلام تشکیل پرونده تخلفاتی97میلیون دلاری برای 41 شرکت فعال در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی، گفت: پرونده‌های مذکور در ارتباط با عدم اجرای تعهدات واردکنندگان و تولیدکنندگان در قبال دریافت ارز تشکیل و توسط اداره کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است. مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت با تاکید بر ضرورت نظارت بر دریافت‎کنندگان ارز رسمی اظهار داشت: طی سال‌های اخیر ارز رسمی غالباً به منظور واردات کالاهای اساسی و مهم به شرکت‌ها تخصیص یافته است که تخلف در این خصوص آثار مستقیمی بر معیشت شهروندان دارد.  سجادی با بیان اینکه شرکت‌های موصوف به منظور واردات محصولات کشاورزی و مواد غذایی، بیش از نود و هفت میلیون دلار ارز رسمی از بانک دریافت کرده‌اند، افزود: این میزان تخلف صرفاً در خصوص محصولات کشاورزی و مواد غذایی بوده و حاصل بررسی‎های مستمر کارشناسان این سازمان می‌باشد.  مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت ضمن تاکید بر استمرار نظارت سازمان حمایت در ارتباط با عملکرد دریافت‌کنندگان ارز رسمی بیان داشت: طی ماه‌های گذشته دستگاه‌های مختلف نظارتی اهتمام جدی در برخورد با متخلفین ارزی داشته‌اند که سازمان حمایت نیز در حیطه اختیارات خود با تمام توان و ظرفیت نسبت به نظارت و تشکیل پرونده در این خصوص اقدام کرده است. سجادی افزود‌: با تعامل صورت‌گرفته میان سازمان حمایت و بانک مرکزی، اقدامات موثری در راستای شناسایی شرکت‌های دریافت‌کننده ارز صورت پذیرفته است که با همکاری شعب تعزیرات حکومتی در صدور آراء، شاهد استرداد این مبالغ به بیت‌المال خواهیم بود.

اعلام اسامی ۵ قلم کالای اولویت‌دار برای بازرسی 

تسنیم| «محصولات لوازم خانگی، لاستیک خودرو، شکر، برنج و نهاده‌های دامی» به عنوان کالاهای اولویت‌دار نظارتی در هفته منتهی به ۲۸ خرداد ماه معرفی شدند. معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اظهار کرد: بازرسان این سازمان به همراه سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور در راستای سیاست‌های کنترلی و نظارتی معمول و همیشگی به منظور آرام سازی فضای بازار، در هفته پیش رو رصد و پایش محصولات لوازم خانگی شامل یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و لباسشویی، لاستیک خودروسواری و سنگین، شکر، برنج و نهاده‌های دامی از قبیل کنجاله، سویا و ذرت را در اولویت بازرسی‌های نظارتی خود قرار داده‌اند.  سیدجواد احمدی به اقدامات صورت گرفته پیرامون بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات اولویت‌دار اشاره کرد و گفت: با همکاری و هماهنگی‌های صورت گرفته با دیگر دستگاه‌های متولی و برگزاری گشت‌های مشترک درایام موصوف تعداد زیادی بازرسی برای جلوگیری از سوءاستفاده برخی سودجویان و مراقبت از بازار پیرامون تامین و نظارت بر توزیع 17 قلم کالاهای اساسی از قبیل تخم مرغ، برنج، شکر، گوشت مرغ و گوشت قرمز و ..... برای ساماندهی بازار مصرف صورت پذیرفته است.  این مقام مسوول در ادامه با اشاره به اعداد و ارقام در حوزه بازرسی‌های انجام شده در اردیبهشت ماه سال جاری بیان داشت: بنا بر آمار ارایه شده از سوی سازمان‌های صمت استان‌ها، 177 هزار و 534 بازرسی صرفا در خصوص کالاهای اولویت‌دار از واحدهای صنفی و غیرصنفی درسراسر کشور انجام که در نهایت منجر به تشکیل 7 هزار و446 پرونده شده است. وی ارزش ریالی پرونده‌های متشکله را بالغ بر هزار و دو میلیارد و 784 میلیون و 714 هزار ریال اعلام کرد و یادآور شد: تمامی پرونده‌های تشکیل شده برای رسیدگی و صدور حکم به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران